• Головна
  • Мешканців Тернопільщини попереджають про обмеження, щодо перевезення рослинної продукції на територію Європейського Союзу
11:45, 13 вересня

Мешканців Тернопільщини попереджають про обмеження, щодо перевезення рослинної продукції на територію Європейського Союзу

Мешканців Тернопільщини попереджають про обмеження, щодо перевезення рослинної продукції  на територію Європейського Союзу

Українці, які подорожують закордон та перевозять із собою рослини, фрукти або овочі можуть попасти у неприємну ситуацію. Адже, при перетині кордону кожен пасажир повинен пройти митний контроль. Прикордонники ретельно перевіряють багаж на предмет заборонених товарів, зокрема і рослинної продукції, оскільки в багатьох країнах діють суворі обмеження на їх ввезення.

Трапляються ситуації, коли під час проходження прикордонного контролю у громадян України вилучають фрукти, овочі та інші рослини. Щоб уникнути проблем на митниці, важливо заздалегідь ознайомитися з переліком рослинної продукції дозволеної  і забороненої до ввезення у країни Євросоюзу. 

Такі строгі обмеження пов’язані з тим, що разом із рослинами, фруктами чи овочами можна завезти небезпечних шкідників та хвороб рослин в інші країни.

Шкідники та хвороби рослин, потрапляючи в нові сприятливі для їх розвитку умови, здатні завдати великої шкоди аграрному сектору та довкіллю, а також призвести до значних економічних збитків у країнах, де вони відсутні.   

Законодавство Європейського Союзу про здоров’я рослин регулює надходження, встановлення та поширення шкідників рослин, які не існують або не поширені широко в Союзі. Його мета полягає в тому, щоб захистити здоров’я сільськогосподарських культур Союзу, державних і приватних зелених насаджень і лісів, водночас охороняючи біорізноманіття та навколишнє середовище Євросоюзу, а також гарантувати якість рослин і рослинних продуктів і безпечність харчових продуктів і кормів, виготовлених з рослин.

Такі умови контролю регулюються вимогами Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2019/2072 від 28.11.2019 року про встановлення єдиних умов для імплементації Регламенту (ЄС) 2016/2031 Європейського Парламенту та Ради щодо захисних заходів проти шкідливих організмів рослин та скасування Регламенту Комісії (ЄС) № 690/2008 та внесення змін до Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2018/2019. 

При подорожах до країн Європейського Союзу і перевезенні рослинної продукції необхідно пройти фітосанітарний контроль і оформити відповідний сертифікат. Рослини та рослинна продукція, що не пройшла цей контроль і не супроводжуються фітосанітарним сертифікатом, не допускаються до ввезення на територію ЄС, а підлягають поверненню або знищенню. 

Зокрема, мова йде про помідори, кавуни, дині, виноград, яблука, груші, абрикоси, вишні, персики, нектарини, цитрусові, сливи, полуниці, смородину, аґрус, журавлину, ягоди малини, ожини, шовковиці, а також інші овочі і фрукти свіжі або охолоджені. Також фітосанітарний сертифікат потрібен при перевезенні насіння, зрізаних квітів, цибулин, бульбоцибулин, бульб картоплі, коренеплодів (моркви, ріпи, буряка тощо) та іншої рослинної продукції. 

Повний перелік рослин, рослинних продуктів та інших об'єктів, а також відповідних третіх країн походження або відправлення, для ввезення яких на територію Союзу потрібен фітосанітарний сертифікат, зазначено в статті 72(1) Регламенту (ЄС) 2016/2031, викладено в частині A Додатку XI до цього Регламенту.

   Регламентом не передбачені окремі вимоги до оформлення фітосанітарних сертифікатів у випадку ввезення рослин та рослинних продуктів у ручній поклажі громадян. Тому, якщо громадяни в своєму багажі мають навіть декілька кілограмів свіжих фруктів, овочів та інших рослин, вони повинні мати з собою фітосанітарний сертифікат для безперешкодного перетину кордону до ЄС. 

Лише ввезення деяких плодів можливе без оформлення фітосанітарних сертифікатів. Перелік рослин, на які поширюється дія винятків із фітосанітарного сертифіката, як це передбачено у другому абзаці статті 73 Регламенту (ЄС) 2016/2031, викладено в частині C Додатку XI до цього Регламенту. Так, відповідно не потрібен фітосанітарний сертифікат для ввезення на територію ЄС плодів ананасів (свіжих або сушених), кокосових горіхів (свіжих або сушених, очищених або неочищених від шкірки), дуріанів, бананів ((свіжих або сушених) та фініків ((свіжих або сушених). 

Для того, щоб отримати фітосанітарний сертифікат, власнику необхідно звернутися із заявою до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за адресою м. Тернопіль, вул. Чернівецька, 24.
Направити рослинну продукцію на експертизу в фітосанітарну лабораторію за адресою м. Тернопіль, вул. Текстильна, 6.

Отож, плануючи подорож за кордон, подбайте про необхідні документи для свого багажу заздалегідь. І тоді вашу мандрівку не будуть затьмарювати неприємності під час перетину кордону, а ви зможете в повній мірі насолодитися  поїздкою.

Мешканців Тернопільщини попереджають про обмеження, щодо перевезення рослинної продукції  на територію Європейського Союзу, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перетин #кордону #сертифікат #служба #лабораторія #рослини #прикордонники
ТОП новини
"Масштабне скасування бронювання до 1 листопада, названо категорії чоловіків для відстрочки": мобілізація, ТЦК, повістки
"ТЦК шукають чоловіків із цими професіями, мобілізація не надасть відстрочки багатьом": повістки із 1 листопада, штрафи
"Група в балаклавах проникла, здерла прапор і втекла": що відбувається у Тернополі (ВІДЕО)
"З глибоким сумом схиляємо голови": у Курській області перестало битися серце молодого воїна з Тернопільщини
Оголошення
live comments feed...