• Головна
  • Розкрадають кар'єр! З Тернопільщини масового вивозять дорогоцінний камінь
20:00, 25 вересня 2013 р.

Розкрадають кар'єр! З Тернопільщини масового вивозять дорогоцінний камінь

Розкрадають місцевий кар'єр в селі Велеснів Монастириського району. Про це б'є на сполох мешканець околиці села.

Неподалік, в урочищі Городище, на колишніх Троянових валах, залягає дрібнозернистий пісковик. Камінь особливий - із вкрапленнями слюди і заліза. Має властивість ділитися на тонкі шари і покритий золотистим напиленням. Подейкують - у столиці за нього правлять великі гроші. Він протоптав не одні пороги, звертався у компетентні органи, передає TV4

Михайло Кобзан, мешканець Велеснова Монастириського району: "До районної, обласної і навіть Верховної. Безрезультатно. До районного, обласного відділу міліції, до народних депутатів. Поки - безрезультатно".

В усіх інстанціях, каже чоловік, скарги переадресовують  екологам. Чоловік пригадує, що камінь масово вивозять вже близько 5 років.

Урочище - у глибині лісу. Аби великогабаритна техніка не нищила дерев і лісових доріг, мешканці викопують ями і створюють бар'єри, проте усе марно. Дороги перериті. До покладів каменю порушники знаходять інші шляхи. Розбита дорога і у самому селі. З околиць села - колишніх хуторів, діти до школи ідуть теж розбитою дорогою, а карета швидкої, буває, перекидається, поспішаючи до хворого. Від несили терпіти, попри погрози, люди знову звернулись до правоохоронців.

Михайло Носовський, прокурор Монастириського району: "Прокуратурою Монастириського району спільно з працівниками Монастириського відділу міліції було виявлено незаконне видобування каменю, а також незаконної вирубки лісу в селі Велеснів Монастириського району. По даному факту було внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів, передбачених статтею  240, яка передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі".

На місці незаконного видобування працівники прокуратури виявили техніку, що викопує камінь і перевозить. До завершення розслідування її вилучили. Богдан Бучинський, сину якого належить конфіскована техніка, небагатослівний, проте зі сказаного зрозуміло - робота в урочищі - спосіб заробити. А добре оплачувана робота трапляється не так часто.

Урочище Городище - археологічна пам'ятка пізнього палеоліту, трипільської культури. У Х-ХІІІ століттях тут було давньоруське поселення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...