
12:02, Сьогодні
Цим категоріям людей бойові повістки вручать першими: ТЦК в серпні знову активніше візьметься за роботу

В серпні почне діяти новий етап оголошеного воєнного стану, тож усім військовозобов'язаним, які мали відстрочку чи бронь, потрібно заново написати заяву та подати документи.
Ті ж категорії громадян, які втрачають бронь або відстрочку там мають нещодавнє рішення ВЛК про придатність до служби, можуть отримати бойову повістку. Особливо це актуально для тих, хто вже має бойовий досвід або ж перебуває у розшуку.
Хто в Україні підлягає мобілізації в першу чергу?
Перевагу в процесі мобілізації віддають насамперед українцям, які мають бойовий досвід і військові спеціальності: штурмовикам, артилеристам тощо, пише "24 канал"
Окрім цього, також мобілізують спеціалістів з різних сфер, зокрема водіїв, IT-фахівців, зв'язківців, адже мобілізаційні процеси здійснюються не лише для бойових дій на фронті, а й для виконання інших завдань.
Згідно з чинним законодавством, мобілізації підлягають такі групи військовозобов'язаних:
військовозобов'язані з досвідом служби – українці віком від 18 до 60 років, які вже проходили військовий вишкіл або брали участь у бойових діях; військовозобов'язані, які раніше вважалися обмежено придатними. Наразі цей статус скасовано, а ті, хто його мав раніше, мали до 5 червня пройти медкомісію; чоловіки без військового досвіду – військовозобов'язані від 25 до 60 років, які не проходили службу, але придатні за станом здоров'я; чоловіки, які втратили право на відстрочку, якщо відсутні інші законні причини, які дозволяють уникнути служби.
Зазначимо, що громадяни віком до 25 років можуть вступити на військову службу виключно добровільно, зокрема, уклавши контракт або за власною ініціативою пройшовши базову військову підготовку.
Контрактна служба для молоді віком 18 – 24 років існує у форматі спеціальної програми. Вона передбачає термін служби від одного року, високу щомісячну зарплату (до 120 тисяч гривень), разові виплати, безвідсоткову іпотеку, а також компенсацію за оренду житла та інші пільги.
Проте у Міноборони зазначають, що можуть відмовити охочим підписати контракт – якщо вони не підходять за станом здоров'я, мають залежності від шкідливих речовин тощо. Тобто потенційним новобранцям потрібно готуватися до ретельних перевірок на військово-лікарській комісії.
Окрім цього, після підписання контракту їх чекають 45 днів базової військової підготовки, 14 днів фахової підготовки та 14 днів адаптації у бригаді.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:44, 17 липня
15:00, 14 липня
08:59, 18 липня
09:24, Вчора
live comments feed...
Коментарі