
19:00, 30 січня 2014 р.
У Тернополі відділення недоношених новонароджених обласної дитячої лікарні поповнилось новим обладнанням
Новим обладнанням поповнилось відділення недоношених новонароджених обласної дитячої лікарні. Система кисневої терапії, капельні системи, електронні ваги, пульсометри – загалом вартістю у 30 тисяч гривень. Обладнання для лікувального закладу придбали благодійники. За словами медиків, працювати на ньому лікарі почали одразу ж.
Відтепер надавати допомогу дітям з низькою масою тіла лікарі обласної дитячої лікарні зможуть значно ефективніше. Допоможуть їм у цьому нові системи кисневої терапії, інфузомати, капельна система для новонароджених, пульсометр для вимірювання тиску в немовлят тощо. Обладнання лікарям передали волонтери проекту "Здорові діти - щаслива Україна", повідомляє Номер один. За словами останніх, діти – найбільш уразлива категорія населення, тому вони потребують особливої уваги.
Сьогодні у відділенні для недоношених новонароджених обласної дитячої лікарні перебуває 24 немовляти. Їхня вага менша за допустиму.
- Дане обладнання вкрай необхідне для виходжування та контролю за станом здоров’я недоношених дітей, - розповідає завідуюча відділом для недоношених новонароджених обласної дитячої лікарні Тетяна Бліхар. - До нас потрапляють діти після дихальної підтримки, тому потрібно визначати рівень насичення тканин киснем. Робити це можна з допомогою пульсометра. Діти у нас лежать від двох тижнів до трьох місяців, у залежності від ступеня недоношеності та ураженості організму. Майже 70% дітей, які лікуються у нашому відділі, потребують внутрівенних інфузій для корекції білка, перитарального харчування, введення лікарських препаратів. Усі ці маніпуляції можна здійснювати завдяки новому обладнанню.
За словами Тетяни Володимирівни, протягом року в області народжується від 250 до 270 недоношених дітей. Причин для цього багато: починаючи від соціальних і закінчуючи генетичними.
- На жаль, не всі недоношені діти потрапляють до нас у відділення. Особливо це стосується населення з районів. Діти у нас перебувають тривалий час, а батьки не мають можливості доїжджати сюди кожного дня. До того ж це затратно, - каже Тетяна Бліхар. - В основному ми лікуємо дітей після реанімаційного відділення перинатального центру, другої міської лікарні та з районів, які найближче знаходяться до обласного центру.
Наразі відділення має гостру необхідність у нових к’ювезах – приладах для виходжування новонароджених, у яких підтримується необхідна температура та вологість. Наразі у закладі є шість таких апаратів, проте усі вони старого зразка і потребують заміни. Вартість одного к’ювеза - від 10 тис. євро. Зрозуміло, придбати бодай один апарат власними силами лікарня не може.
Найменше немовля, яке доводилось виходжувати медикам відділення, важило всього 580 грамів. З відділення недоношених малюків виписують з вагою не менше 2300 грамів. Поряд з тим, до уваги беруться показники здоров’я дитини. Якщо є бодай найменші застереження, немовля може перебувати у лікувальному закладі і після досягнення необхідної маси. Аби попередити недобре, Тетяна Бліхар рекомендує майбутнім матерям уважно ставитися до свого здоров’я.
Проект «Здорові діти – щаслива Україна» - це волонтерський рух ініціативної групи людей, котрі поставили мету покращити медичне обслуговування новонароджених дітей у Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні. Торік спільними зусиллями активістів уже було закуплено та передано на баланс лікарні обладнання на суму 40 тис. грн. Дана акція є продовженням розпочатого влітку руху.
- У рух входять молоді люди з активною громадською позицією, які хочуть показати, що кожна пожертвувана гривня може принести користь тому, хто цього потребує. Моїй маленькій донечці всього п’ять років, але вона також ходила по вулиці з корзинкою і збирала гроші, - каже тернополянин Максим Височанський. - У кожного з нас є своє заняття, робота, бізнес, але ми все одно знаходили час, брали скриньки і збирали гроші.
У Тернополі рух охоплює близько десяти осіб. У кожного волонтера власні методи роботи. Одні працюють із меценатами, інші у якості волонтерів збирають кошти в супермаркетах, на вулицях та інших громадських місцях. Активісти зізнаються: найефективніше місце для збору коштів – супермаркети.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:08, 2 липня
5
20:05, 27 червня
5
13:02, Вчора
20
live comments feed...
Коментарі