• Головна
  • Лариса Римар: «Повірте, у нас є що показати, а туристам буде на що подивитися»
12:30, 13 вересня 2011 р.

Лариса Римар: «Повірте, у нас є що показати, а туристам буде на що подивитися»

Сьогодні чи не всі наші співвітчизники добре знайомі з туристичними пропозиціями Єгипту, Туреччини, Кіпру, Таїланду і Домінікани. Але запитайте, де можна відпочити, не виїжджаючи за межі України? І відповідь почуєте досить традиційний: в Криму чи в Карпатах. І лише небагато згадають про інших чудових місцях ... І дивуватися тут нічому - адже вітчизняна туристична інфраструктура і просування туризму в Україну значно поступаються закордонним пропозиціям, хоча за іншими показниками ми могли б дати фору багатьом популярним туристичним країнам.

Але й у нас, виявляється, не все так безнадійно. Особливо, коли за справу беруться не просто професіонали, а справжні патріоти свого краю, що бажають бачити його квітучим і привабливим для туристів. Яким чином ці мрії втілити в життя знають на Тернопільщині. Два роки тому при Тернопільській обласній раді було створено комунальне підприємство «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр», директор якого, Лариса Римар поділилася своїм баченням розвитку туристичної галузі регіону з кореспондентом «ГолосUA».

- Пані Ларисо, своїм туристичним потенціалом Тернопільщина може скласти гідну конкуренцію Карпатам і Криму. Наскільки ці можливості використовуються, і які надії покладаються в області на туристичну галузь?

- Ми називаємо наш край «Україні в мініатюрі», адже у нас є практично все для розвитку всіх можливих видів і напрямків туризму, які є в країні. Перш за все, на Тернопільщині зосереджена третина всіх палацово-замкових споруд та їх руїн, що знаходяться на території Україні. Створено два державних історико-архітектурних заповідника - Кременецько-Почаївський та Бережанський (усього ж їх в цілому по країні 10.) Ще один-Національний історико-архітектурний заповідник «Замки Тернопілля» - теж у своєму роді унікальний: він об'єднує 11 старовинних середньовічних замків ( до речі, в Україні крім нашого - всього три заповідника такого статусу). Варто сказати і про унікальні природні ресурси, що є в області. Насамперед, це - Дністровський каньйон, який став фіналістом Всеукраїнської акції «7 природних чудес України», численні гіпсові печери, що входять в десятку найбільших печер світу, найбільший рівнинний водоспад і багато інших «родзинок». Крім того, на території області знаходяться два всесвітньо відомих духовно-релігійних центру - Свято-Успенська Почаївська Лавра та Марійський духовний центр у Зарваниці. Погодьтеся, що подібного різноманіття немає в жодній іншій області.

На сьогоднішній день, туристично-рекреаційна галузь визнана однією з пріоритетних в області. Враховуючи її колосальний потенціал, туризм для Тернопільщини, з одного боку, є серйозним стимулом наповнення бюджету, створення робочих місць, розвитку інфраструктури сервісних послуг, а з іншого - потужним інструментом збереження і відродження малих історичних міст. Тепер ми ставимо завдання зробити її привабливим інвестиційним регіоном. З точки зору перспектив залучення інвестицій найбільш привабливі санаторно-курортна галузь, готельний бізнес, будівництво відпочинкових комплексів та гірськолижних трас. У серйозних інвестиціях бідують і історичні пам'ятники. До речі, за інформацією, якою я володію, для того, щоб законсервувати або реставрувати наші замки і фортеці і перетворити їх у привабливий туристичний об'єкт, необхідно понад 2 млрд. гривень - сума не підйомна для області. Але приємно, що у нас є громадські організації та окремі люди, які, кожен у міру своїх можливостей, намагаються зробити все можливе, щоб зберегти ці пам'ятники для майбутніх поколінь.

В даний час в області підготовлено понад десяти бізнес-проектів і близько сорока бізнес-ідей, мета яких - розвиток туристичної інфраструктури та виведення її за цими показниками на одне з лідируючих місць в країні. Так що, в недалекому майбутньому ми розраховуємо, що про туристичні пропозиції Тернопільщини будуть знати все, а значить - до нас будуть приїжджати туристи.

- Яку роль у цій роботі виконує ваш центр і відбилося чи це якимось чином на кількості туристів?

- З тих пір, коли почало функціонувати комунальне підприємство «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр», справді, з'явилося багато позитивних зрушень у туристичній сфері. По-перше, ми активно взялися за просування наших туристичних можливостей, і тепер до нас навіть звертаються з інших областей за досвідом. Проводимо акцію-марафон «Відпочивай на Тернопільщині», влаштовуємо туристичні прес-тури для журналістів, поширюємо інформацію по сільському зеленому туризму, зокрема, створили каталог садиб, випускаємо спеціалізований туристичний журнал «TernoTRAVEL» і заснували «Terno-клуб», членами якого можуть бути всі, кому подобається відпочивати в області. Зараз думаємо над створенням туристичного бренду Тернопільщини - найближчим часом плануємо провести спеціальний конкурс.

На жаль, Україні практично нічого не робить, щоб використати свій туристичний потенціал. Але ж ми маємо те, чого, можливо, не має жодна країна світу: вигідне географічне положення, багату і глибоку багатовікову історію, безмежне культурне і духовне спадщина, природні та оздоровчі можливості і багато іншого. І мені дуже прикро, що у світових туристичних рейтингах наша країна займає останні місця. Але ми вже переконалися, якщо місцева влада дійсно бажає бачити туризм пріоритетом, можна багато чого досягти. Хоча, безумовно, підтримка держави вкрай необхідна, як і відповідна державна політика і системний підхід - тільки тоді туристична галузь стане потужним джерелом надходжень до бюджету.

- А чи готова інфраструктура області прийняти ту кількість туристів, яку ви хотіли б тут бачити?

- Звичайно, базу ресурсів для прийому туристів і надання їм відповідного сервісу потрібно нарощувати. У цьому плані Тернопільська область помітно поступається Карпатам і Криму. Але, думаю, це - тимчасово. У нас вже стали з'являтися і вельми пристойні готелі, і пункти харчування. В області налічується близько сотні сучасних готелів, які готові приймати туристів, але зараз їх середньорічна завантаженість лише на 30-40%. Великі надії ми покладаємо і на проведення в Україні «Євро - 2012». І хоча Тернопіль не задіяний в загальних футбольні події, майбутній фінал європейської першості з футболу відчутно оживив нашу туристичну сферу. Були навіть пропозиції по просуванню Тернополя, як тренувальної бази однієї з команд-учасниць чемпіонату. У кожному разі, це позитивно вплинуло на активність роботи та місцевих туристичних фірм, і готельного, і ресторанного бізнесу, і органів влади, які забезпечують просування туристичного продукту на внутрішній і на зовнішній ринки.

До речі, на даний момент ми активно працюємо над створенням мережі інформаційних центрів, які будуть розташовані в найбільш популярних туристичних місцях, і підкорятися обласному інформаційно-туристичному краєзнавчому центру. Також впроваджуємо проект «Туристично-рекреаційний кластер« Дністровський каньйон », який визнаний переможцем проекту і програм Фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україну в 2010 році. На втілення цього проекту було виділено грант у 500 000 гривень з державного і 285 000 гривень - з обласного бюджетів, також плануємо залучати кошти інвесторів і спонсорів. Загалом, до кінця 2011 року заплановано освоїти майже один мільйон гривень в туристичному секторі. Це дуже значна сума, якщо порівнювати її з тими засобами, які виділялися раніше - це в рази більше.

- Що це за проект? Розкажіть докладніше.

- Основна його мета - створити умови для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку територіальних громад Подністров'я шляхом раціонального використання туристично-рекреаційних ресурсів Дністровського каньйону. А саме: здійснити облаштування та благоустрій місць відпочинку на березі Дністра, який дуже популярний у туристів не лише з усієї України, а й сусідньої Польщі. Як відомо, Дністер протікає по території чотирьох областей України - Львівської, Чернівецької, Івано-Франківській та Тернопільській. Але саме, на території Тернопільщини найкрасивіші берега - це і є Дністровський каньйон, висота якого досягає 150 метрів.

Але, на жаль, тут немає зручного підходу до води, а отже, місць для спеціальних баз для сплаву. І тільки в одній місцевості є пологий берег, куди зручно добратися туристам на автобусі і звідки краще всього починати сплав по Дністру. Це дивовижне мальовниче місце знаходиться на межі Тернопільської та Івано-Франківської областей - село Устечко у Заліщанском районі. Щороку сюди приїздять сотні туристів, і найближчим часом тут планується створити перший туристично-розважальний діловий центр з усією відповідною інфраструктурою для туристів. При ньому ж буде відкрито прес-центр, міні-готель і пункт прокату водного спорядження. Він стане першим спеціалізованим центром на території Дністровського каньйону в нашій області, а згодом, можливо і другим «Буковелем». Принаймні, ми сподіваємося, що це дозволить відкрити нові екологічні маршрути і залучити значно більше туристів відпочивати на Тернопільщині.

Але не тільки Дністер має мальовничий каньйон - у нас є і інші річки, які також протікають по не менш красивим природним ландшафтам. Наприклад, річки Серет, Стрипа, Збруч, Смотрич, Джурин, Коропець - це притоки Дністра і на них також можна розробити маршрути для сплаву. Сьогодні ми вже сформували комплексний туристичний продукт - одноденний сплав Стрипою і Дністром від села Скоморохи до Берем'яни і Устечка. Будемо цей маршрут популяризувати і пропонувати в наступному році для потенційних туристів. І ще не забувайте, що відпочинок на воді - це не тільки сплав. Програму розробляємо так, щоб наші туристи змогли побачити якомога більше цікавого: замки і палаци, що знаходяться навколо цього маршруту, найбільший в Україні рівнинний водоспад - Джуринський ... Повірте, у нас є що показати, а туристам буде на що подивитися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Лютий холод іде в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -6 градусів, дощ і снігопад?
Військкоматів не уникне ніхто: повідомили про важливий нюанс нової хвилі мобілізації
"Потужна гроза суне в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куде пре мороз у -5 градусів, дощ і снігопад?
"Несамовитий холод пре в ці області, прогнозом стривожені навіть синоптики": де буде мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
Оголошення
live comments feed...