• Головна
  • Як тернопільські школярі здавали ЗНО?
18:30, 24 квітня 2015 р.

Як тернопільські школярі здавали ЗНО?

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури здавали випускники Тернопільщини у п'ятницю, 24 квітня. Тестування проходило у тернопільських школах, куди з'їхалися одинадцятикласники з міста та області.

 Кореспондент 20minut.ua поспілкувалася з учнями, які здавали ЗНО у школі № 24 у Тернополі. Тут ми зустріли випускників і з місцевих шкіл, а також з сіл. Підтримати учнів прийшли їхні батьки та друзі. Під стінами школи було людно. Поки учні здавали ЗНО, їхні батьки тимчасом спілкувалися між собою, обговорювали куди вступатимуть їхні діти, який вуз кращий, у якому місті краще вчитися. До слова, цього року під час ЗНО писали твір на тему "Людина і суспільство". 

Дехто з друзів, аби підтримати випускника приготував йому невеликий сюрприз. Так подруги одинадцятикласниці Олі Наталя та Міла, чекали її під стінами школи з букетом нарцисів та шматком торта. 

- Ми знаємо, що вона дуже хвилювалася, тому вирішили зробити для неї щось приємне, - кажуть дівчата. 
Коли випускники почали виходити з тестування, до них підходили батьки і розпитували, як все пройшло. Потім учнів збиралися з купки і спілкувалися між собою. Настрій у всіх був різний, одні були втомлені та мовчазні, інші веселі. Приміром, хлопці з Настасівської школи ЗНО зовсім не засмутило. Вони спілкуються з жартами. А на питання, як готувалися до іспиту, дружньо відповідають: "Готувалися хто як! Дехто до репетитора ходив, дехто дома, дехто взагалі не готувався!" Загалом з Ходачкова приїхали на ЗНО цілим класом, а це 27 учнів. 

- Ми зовсім не хвилювалися на відміну від наших однокласниць, - каже Петро Вільчак. – До ЗНО я готувався самостійно. Думаю здам на всі 120 балів! 
Завдання були доволі складні, продовжує Петро. Але він сподівається, що зі всім справився. До слова, юнак планує вчитися на режисера у Теребовлянському  вищому училищі культури . 

Без хвилювань вийшла із тестування і учениця тернопільської школи № 3 Катерина Кулик. 
- Все минуло добре, складним були хіба що твір, та сподіваюся він мені вдався. – каже дівчина. 
Найважчим було "Читання", продовжує Катерина. Тобто потрібно прочитати твір, а потім відповісти на питання, які його стосуються. Кожне питання мало декілька варіантів, які були дуже схожі між собою. Тому доволі складно було обрати правильне. 
Катерина додає, що готувалася до ЗНО з репетитором ще з вересня – щотижня по три години. 
- Це мені дуже допомогло, - каже випускниця.  

Катерина Кулик каже, що зі своїх однокласників вона вийшла першою з тестування. Адже вона здавала базовий рівень, на це відведено 150 хвилин. На поглиблений рівень – 210 хвилин. Який рівень здає абітурієнт, залежить від вузу, який він обирає . До слова, дівчина планує  вступати у мендуніверситет.  

Також на ЗНО до Тернополя приїхали одинадцятикласники з Ходачкова. Випускний клас там невеликий. Учнів всього восьмеро, - п’ятеро хлопців і троє дівчат. Випускниця Юля Марченко з двома однокласницями розповіли, що все пройшло добре, лише наприкінці тестування їм вже було важко. Проте вони впевнені, що справилися зі всім. 

- Ми готувалися до тестування, - трохи самі вчилися, шукали завдання в інтернеті, а також ходили до вчительки на підготовку, - каже дівчина. – Надіємось лише на хороші результати!

#Тернопіль #школярі #ЗНО

Коментарі

Оголошення
live comments feed...