• Головна
  • В УПЦ МП стверджують, що на Тернопільщині чиновники і «Отче наш» без помилок не прочитають
13:30, 30 квітня 2015 р.

В УПЦ МП стверджують, що на Тернопільщині чиновники і «Отче наш» без помилок не прочитають

Після того, як депутати облради закликали керівництво держави повернути Почаївську лавру до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, митрополит Почаївський, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври Володимир та братія направили звернення до президента Петра Порошенка з проханням захистити обитель.

"Свято-Успенська Почаївська Лавра вже майже вісім століть є центром Православ'я, духовності та культури нашої країни. З часу Незалежності України Свято-Успенська Почаївська Лавра в 1991 році відновила свій статус як православного центру світового значення, який щорічно відвідують численні паломники та туристи не тільки з України, а й з усього світу", – йдеться в тексті звернення до глави держави.

У Лаврі запевняють, що містять культові споруди в хорошому стані за свій рахунок, держава кошти на це не виділяє.

"Ви, шановний Петре Олексійовичу, безумовно, розумієте, що це (спроба забрати Лавру в УПЦ) може призвести до міжконфесійної ворожнечі. Тому просимо вас не допустити передачі монастирських споруд до складу заповідника", – звернувся Почаївський митрополит Володимир до президента Порошенко.

Спроби забрати Почаївську лавру в УПЦ МП Вікарій Київської Митрополії єпископ Ірпінський Климент він пов'язує з бажанням політиків знайти популярність перед місцевими виборами.

"Є така закономірність, коли місцева влада не може вирішити фінансові проблеми, пов'язані з виплатами пенсій і соціальних допомог, тоді вони придумують приводи, які відвернуть увагу від цих проблем. Найчастіше приводом стають релігійні питання. Депутати, замість того, щоб займатися своїми обов'язками, починають ділити патріархати, ділити церкви, переводити їх з однієї юрисдикцію в іншу. Хоча в більшості випадків ці чиновники і "Отче наш" без помилок не прочитають. Тому останнє рішення Тернопільської облради, це звичний, на жаль, популізм напередодні виборів, що наближаються", – цитує Климента видання "Сєгодня" .

#Почаївська лавра

Коментарі

Оголошення
live comments feed...