• Головна
  • Тернополяни хочуть перенести пам’ятник Пушкіну на іншу вулицю
13:30, 5 травня 2015 р.

Тернополяни хочуть перенести пам’ятник Пушкіну на іншу вулицю

Пам’ятник Олександру Пушкіну, який знаходиться в центрі Тернополя активна громадськість міста хоче перенести на однойменну вулицю.

У соцмережі Фейсбук вже активно обговорюють цю ініціативу в спільноті “Тернопіль. За перенесення пам’ятника А.Пушкіну на вулицю А.Пушкіна”.

-  Це я вітаю. Олександра Сергійовича на гідну вулицю названу його іменем. Бажання знищити або викинути на задній двір підніме непотрібний шум, я б не робив такого. Він не винен, що його там поставили. Більшість таких інціатив розбивалися об стінку через радикалізм і це всім чудово відомо, – пишуть у спільноті. 

Більшість активних дописувачів погоджуються, що не можна зносити пам’ятник, бо це викличе зайву критику, а от перенести на іншу вулицю – було б не погано, пише Тернопільська липа.

Як Пушкін потрапив у Тернопіль? (спогади корінного тернополянина)

Мені про це розповідали, а тому стверджувати правдивість почутого не можу. В 1950-их роках був такий Добринін (можу помилятися із прізвищем), працював секретарем тернопільського обкому комуністичної партії УРСР. То такий час, повоєнний, розповідала це небожка Стєпанова, яка приїхала до Тернополя з південної України. Вона казала, що поява Пушкіна була його ініціативою. Як то сталося? Скульптор був знайомим Добриніна, ймовірно разом воювали (фронтовик). Пам’ятник створено, чи то, для Санкт-Петербургу, чи то іншого міста, але комісія його забракувала. Тай якось вони зустрілися, були потрібні гроші.. Після того Добринін посприяв тому, що Пушкіна встановили в сучасному сквері ім.Чорновола. Тернополяни сприймали це з подивом, бо поет тут ніколи не був, але в ті часи ніхто не смів критикувати рішення партії, боялися.. – йдеться на сайті Мій давній Тернопіль.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #перенесення пам`ятника #А.С.Пушкін

Коментарі

Оголошення
live comments feed...