Як тернопільські чиновники вкрали гроші пологового, і на що витратять 25 млн?

Давнє прислів’я «Нова мітла мете по-новому» актуальне для кожної влади на Тернопіллі. Обіймаючи керівні посади, чиновники щоразу обіцяють навести лад там, де не встигли їхні попередники.

У цьому випадку обласна влада активно взялася за комунальний заклад облради «Тернопільський обласний клінічний Перинатальний центр «Мати і дитина», а точніше - за завершення його реконструкції. Нагадаємо, що ще в 2012 році у рамках Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» було розпочато реконструкцію закладу. Згідно з Постановою Кабміну від 15 червня 2011 року №680, Тернопільську обладміністрацію профінансовано на суму 37 млн 523,88 тис. грн, із яких 11 млн 999,88 тис. грн передбачено на медустаткування та меблі. У корпусі А-1 вищезазначеного центру, де проводили реконструкцію, підрядна організація виконала робіт на суму 15 млн 151 тис. грн. У 2013 році через відсутність фінансування роботи не виконували, пише 20 хвилин

За час ремонтних робіт робоча площа Перинатального центру зменшилася удвічі - майже на 4000 кв. м, адже з роботи виключили один корпус. Під час підготовки публікації в один з номерів «RIA плюс» ще минулого року головний лікар Віктор Куценко зауважив, що ліжковий фонд закладу зменшився з 195 до 125 ліжок. Реконструкція перинатального була призупинена в кінці 2012 року, і до цього часу роботи не відновили.

Планують залучити 25 млн грн

Віктор Куценко у розмові з журналістами «RIA плюс» зауважив, що не має жодного стосунку до виділеної суми. Адже всі кошти йшли через владний апарат. Йшли. Але так і не дійшли. Реконструкцію призупинили через відсутність фінансування.

Майже три роки минули в очікуванні. Питання так і не зрушило з місця. Реконструкцію ніхто не продовжував. Обладнання, яке закупили у рамках Нацпроекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» на суму майже 12 млн грн, весь цей час консервували на базі спецмедпостачання у Збаражі. Нарешті високі чини прокинулися. І знову порушили питання Перинатального центру. Під час однієї з прес-конференцій голова обладміністрації Степан Барна зауважив, що цього року сподіваються отримати 25 млн грн на завершення реконструкції Перинатального центру «Мати і дитина» з Фонду капітальних вкладів. Він наголосив, що це питання від відпрацював спільно з депутатами Верховної Ради. І за їхньої підтримки справа має зрушити. Однак додав, що через інфляцію деякі задуми не будуть реалізовані, а сам проект реконструкції суттєво здешевлять. Прерогатива для місцевих чиновників - щоб закуплене обладнання було встановлене та використовувалось за призначенням, а не простоювало.

Відтак новопризначені посадовці на всіх рівнях активізувалися. Можливо, відчули запах мільйонів? Керівник обласного Департаменту охорони здоров’я Володимир Курило розповідає про те, наскільки важливо закінчити реконструкцію лікувального закладу. Адже рівень материнської та дитячої смертності можна суттєво зменшити завдяки повноцінному функціонуванню Центру.

- Сьогодні на рівні області мусимо зробити все, щоб завершити реконструкцію закладу, - наголошує він.

Пан Курило додав, що для вирішення цього питання була створена спеціальна робоча група, яка вивчала цю ініціативу. 25 мільйонів, які сподіваються отримати обласні чиновники, ще не виділили. Однак високопосадовці дуже сподіваються їх отримати.

- Спеціалісти допрацьовують проектну документацію, аби зменшити кількість коштів на реконструкцію, визначених попереднім проектом, - каже чиновник. - Від чогось другорядного можемо відмовитися, аби здешевити роботи.

Унікальне обладнання - на складах

На питання, як у Департаменті допустили, що спеціалізоване обладнання, яке за 12 млн грн закупили для потреб Перинатального центру, уже майже три роки лежить на складі, а не використовується за призначенням, Володимир Курило відповів, що на це потрібні спеціальні дозволи.

Згідно з проектом, обладнання має стояти у тому місці, де воно передбачене документацією, - продовжує він. - Оскільки ремонт Перинатального центру не завершений, стався такий парадокс. На найближчому засіданні сесії облради це питання вже включене в порядок денний. Дуже важливо, аби це обладнання нарешті запрацювало у закладі.

На прохання журналіста на власні очі пересвідчитися в тому, що дороге обладнання таки є на складах, Володимир Курило відповів, що База спецмедпостачання - режимний об’єкт і доступ до нього обмежений. У Департаменті охорони здоров’я пообіцяли надати фотографії та документи, які це підтверджують. Однак світлин, де ми могли б побачити медобладнання, так і не отримали.

Повернемось до реконструкції. За словами начальника управління капітального будівництва Віктора Кузяка, 24 квітня була створена робоча група, яка виїжджала у Перинатальний для ознайомлення з фронтом робіт. Основна мета, як він говорить, - економія держкоштів, оптимізація цільової програми.

25 млн грн, які наразі обіцяють виділити з Фонду капітальних вкладів, за словами Віктора Кузяка, недостатньо, аби завершити реконструкцію об’єкта. Саме тому зараз проектанти з іншими спеціалістами визначають, від чого можна відмовитися. До 12 травня проектувальної Корпорації «Терно-Корс» повинні подати відповідні пропозиції. Після того можна залучати фахівців кошторисного відділу, проводити технічну експертизу та визначати графіки робіт.

Проект має бути до кінця червня

Про кримінальні провадження щодо службових осіб управління капітального будівництва ОДА та факти зловживання ними службовим становищем пан Кузяк каже доволі скупо: «Я - начальник управління лише тиждень і не можу відповідати за дії своїх попередників. Думаю, із цим розберуться правоохоронні органи».

Доки проектувальники вноситимуть зміни та скільки грошей потрібно для завершення реконструкції? Головний інженер проектного корпусу Корпорації «Терно-Корс» Олексій Козловський каже, що документацію планують привести до ладу орієнтовно до кінця червня. Капітальних перепланувань не буде, лише внесуть зміни до інженерного обладнання. 

- Спочатку в рамках програми на реконструкцію цього об’єкта було заплановано близько 60 млн грн, однак пізніше проект здешевили, - акцентує фахівець. - Якщо раніше був запроектований ремонт усіх приміщень Перинатального, то наразі йде мова тільки про введення в експлуатацію лікувального корпусу, а також теплопостачання всіх корпусів, реконструкцію котельні.

Потрібно більше 60 мільйонів

Теперішні чиновники звалюють проблеми з реконструкцією на своїх попередників. Та й не дивно. Голова облради Василь Хомінець каже, що він першим почав порушувати питання завершення реконструкції закладу. Але ж чому, пане Василю, ви стільки часу зволікали? Адже були обрані на посаду ще в 2013-му? Посадовець каже, що була Революція, тож якось не до того було.

Згодом голова облради звернув увагу на те, що обладнання, закуплене в рамках проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства», простоює на складах у Збаражі. Разом з іншими чиновниками він побував на Базі спецмедпризначення. Обладнання зберігається в ідеальному стані та належних умовах.

- Це ніби як меблі купили, а ремонт у хаті не зробили, - каже пан Хомінець. - Устаткування потребує спецмонтажу, обслуговування, живлення і так далі. Тому воно й не використовувалося. Ми шукаємо правові механізми та активно лобіюємо питання використання устаткування у Перинатальному центрі.

Проект реконструкції, за словами Василя Хомінця, від початку був дороговартісним. Сума коштів, передбачених документацією, - завищена. Наразі потреба у коштах для завершення реконструкції закладу становить понад 60 млн грн. Тому й потрібно максимально здешевити цей проект.

Поспілкуватися з головним лікарем Перинального центру нам не вдалося. Численні спроби зв’язатися з ним по телефону виявилися марними. Журналіст залишала свій номер телефону секретареві, телефонувала на мобільний до пана Куценка, надсилала sms-повідомлення з проханням передзвонити. Однак Віктор Куценко, вочевидь, не знайшов для цього моменту. У четвер, 30 квітня, журналіст поїхала у Перинатальний центр. Проте вже о 15.00 не було нікого з адміністрації - скорочений робочий день. З вівторка, 5 травня, головний лікар перебуває у відпустці. Його заступник Валентина Якимчук відмовилися коментувати ситуацію. Мовляв, усі питання щодо реконструкції - до пана Куценка.

У наступних випусках газети ми розповімо про те, скільки ж грошей отримають чиновники на завершення реконструкції, на чому точно планують економити, чи не зникнуть безслідно ці гроші та як вирішать питання використання унікального обладнання.

Тернопільські чиновники гроші пологового,25 млн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Організатори заходу повідомляли, що готують для відвідувачів приємні несподіванки, але не вказували, у який саме день це буде. Особливістю цьогорічного фестивалю стало те, що участь у ньому беруть тільки зарубіжні команди. Як повідомляє "За Збручем", саме тому доповнити музичну  програму вирішили українськими виконавцями. І тринадцятий "ДжазБез" у нашому місті відкрив тернопільський гурт "Фіра". Місцеві музиканти заграли для слухачів, як відзначила солістк...
Суспільство
Станція технічного обслуговування електрокарів з автоматичною зарядною станцією може з’явитися у Тернополі. Її будівництво внесли до переліку інвестиційно-привабливих об’єктів. Як повідомляє "За Збручем", відповідне рішення прийняли на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради. "На основі багатьох звернень громадян про забезпечення будівництва станції обслуговування електроавтомобілів ми розіслали листи у різні підрозділи та структури міської р...
Суспільство
У рамках введеного воєнного стану мешканців Тернопільщини, які включені до числа резервістів, зобов’яжуть з’явитися  у військкоматах, адже в Україні почалися масштабні тренувальні збори резервістів, які мають пройти тисячі людей. Як повідомляють "Тернополяни", збори пройдуть в окремих бригадах, де є потреба у підготовці фахівців. Йдеться про призов лише в тих областях, де було введено воєнний стан. На практиці кожен військкомат готує перелік необхідних на...
Суспільство
В останню путь провели з почестями 51-річного солдата Віталія Василевського, військовослужбовця Тернопільської окремої артилерійської бригади. Як інформує прес-центр бригади, він помер в зоні проведення операції об'єднаних сил (ООС) на Луганщині внаслідок ішемічної хвороби серця. Втрата не пов'язана з виконанням бойового завдання. Контрактник проходив службу з вересня 2018 року. Командування артилерійської бригади, друзі та знайомі віддали останню шану поб...
Кримінал
Розшукуваний на Тернопільщині за крадіжку у великих розмірах громадянин України попався у Львові. Порушення правил дорожнього руху призвело до викриття злодія. Як інформує прес-служба патрульної поліції у Львівській області, на перетині вулиць Личаківської і Богдана Котика порушення стало приводом для зупинки патрульними 4 батальйону автомобіля "Opel Vectra" цієї ночі (9 грудня). Водій всіляко намагався уникнути адміністративної відповідальності і поводивс...
Спорт
На світовому чемпіонаті з танців "World Dance Council" у Парижі тернополяни стали переможцями відразу у двох категоріях. Як повідомляє "Терен", це Open World Medallist Under 8 Ballroom Championship 2018, де нашу пару – Христини Щур та Володимира Захаренка – визнали чемпіонами світу по трьох танцях. Також у категорії Open World Medallist Under 8 Latin Championship 2018 маленьким тернополянам віддали ІІІ місце. Батьки дітей дякують за працю тренерам Катерин...
Суспільство
Міністерство інфраструктури оприлюднило рейтинг використання областями коштів Державного дорожнього фонду на місцеві дороги станом на 31 листопада, в якому показано, що Тернопільщина використала чи не найменше коштів. Як повідомляють "Тернополяни", до облaстей-лідерів, які розумно розпорядилися коштaми фонду, нaлежaть:  Хмельницькa – 100%, Вінницькa – 98%, Чернігівськa – 97%, Зaпорізькa – 94%, Львівськa тa Хaрківськa – 92%, Дніпропетровськa – 92%. До облaс...
Пригоди
8 грудня на трасі "Тернопіль – Львів – Рава-Руська" трапилась аварія, внаслідок якої постраждала мешканка Тернопільщини. ДТП трапилась у Пустомитівському районі. Як інформує офіційний сайт Національної поліції у Львівській області, зіткнулись автомобілі "Peugeot", яким керував 45-річний мешканець Хмельницької області та "Citroen", за кермом якого перебував 28-річний мешканець Тернопільської області. Внаслідок зіткнення тілесні ушкодження отримала пасажирка...
Пригоди
Дорожньо-транспортна пригода сталась 8 грудня близько 16.30 на автодорозі "Ходорів-Вибранівка" неподалік села Бориничі Жидачівського району. Як повідомляє офіційний сайт Національної поліції у Львівській області, водій автомобіля "Лексус", 40-річний мешканець Івано-Франківської області, не впорався з керуванням, внаслідок чого автомобіль з’їхав з дороги та зіткнувся з деревом. Внаслідок ДТП водій та 45-річний мешканець Івано-Франківської області, пасажир "...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!