Як тернопільські чиновники вкрали гроші пологового, і на що витратять 25 млн?

Давнє прислів’я «Нова мітла мете по-новому» актуальне для кожної влади на Тернопіллі. Обіймаючи керівні посади, чиновники щоразу обіцяють навести лад там, де не встигли їхні попередники.

У цьому випадку обласна влада активно взялася за комунальний заклад облради «Тернопільський обласний клінічний Перинатальний центр «Мати і дитина», а точніше - за завершення його реконструкції. Нагадаємо, що ще в 2012 році у рамках Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» було розпочато реконструкцію закладу. Згідно з Постановою Кабміну від 15 червня 2011 року №680, Тернопільську обладміністрацію профінансовано на суму 37 млн 523,88 тис. грн, із яких 11 млн 999,88 тис. грн передбачено на медустаткування та меблі. У корпусі А-1 вищезазначеного центру, де проводили реконструкцію, підрядна організація виконала робіт на суму 15 млн 151 тис. грн. У 2013 році через відсутність фінансування роботи не виконували, пише 20 хвилин

За час ремонтних робіт робоча площа Перинатального центру зменшилася удвічі - майже на 4000 кв. м, адже з роботи виключили один корпус. Під час підготовки публікації в один з номерів «RIA плюс» ще минулого року головний лікар Віктор Куценко зауважив, що ліжковий фонд закладу зменшився з 195 до 125 ліжок. Реконструкція перинатального була призупинена в кінці 2012 року, і до цього часу роботи не відновили.

Планують залучити 25 млн грн

Віктор Куценко у розмові з журналістами «RIA плюс» зауважив, що не має жодного стосунку до виділеної суми. Адже всі кошти йшли через владний апарат. Йшли. Але так і не дійшли. Реконструкцію призупинили через відсутність фінансування.

Майже три роки минули в очікуванні. Питання так і не зрушило з місця. Реконструкцію ніхто не продовжував. Обладнання, яке закупили у рамках Нацпроекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» на суму майже 12 млн грн, весь цей час консервували на базі спецмедпостачання у Збаражі. Нарешті високі чини прокинулися. І знову порушили питання Перинатального центру. Під час однієї з прес-конференцій голова обладміністрації Степан Барна зауважив, що цього року сподіваються отримати 25 млн грн на завершення реконструкції Перинатального центру «Мати і дитина» з Фонду капітальних вкладів. Він наголосив, що це питання від відпрацював спільно з депутатами Верховної Ради. І за їхньої підтримки справа має зрушити. Однак додав, що через інфляцію деякі задуми не будуть реалізовані, а сам проект реконструкції суттєво здешевлять. Прерогатива для місцевих чиновників - щоб закуплене обладнання було встановлене та використовувалось за призначенням, а не простоювало.

Відтак новопризначені посадовці на всіх рівнях активізувалися. Можливо, відчули запах мільйонів? Керівник обласного Департаменту охорони здоров’я Володимир Курило розповідає про те, наскільки важливо закінчити реконструкцію лікувального закладу. Адже рівень материнської та дитячої смертності можна суттєво зменшити завдяки повноцінному функціонуванню Центру.

- Сьогодні на рівні області мусимо зробити все, щоб завершити реконструкцію закладу, - наголошує він.

Пан Курило додав, що для вирішення цього питання була створена спеціальна робоча група, яка вивчала цю ініціативу. 25 мільйонів, які сподіваються отримати обласні чиновники, ще не виділили. Однак високопосадовці дуже сподіваються їх отримати.

- Спеціалісти допрацьовують проектну документацію, аби зменшити кількість коштів на реконструкцію, визначених попереднім проектом, - каже чиновник. - Від чогось другорядного можемо відмовитися, аби здешевити роботи.

Унікальне обладнання - на складах

На питання, як у Департаменті допустили, що спеціалізоване обладнання, яке за 12 млн грн закупили для потреб Перинатального центру, уже майже три роки лежить на складі, а не використовується за призначенням, Володимир Курило відповів, що на це потрібні спеціальні дозволи.

Згідно з проектом, обладнання має стояти у тому місці, де воно передбачене документацією, - продовжує він. - Оскільки ремонт Перинатального центру не завершений, стався такий парадокс. На найближчому засіданні сесії облради це питання вже включене в порядок денний. Дуже важливо, аби це обладнання нарешті запрацювало у закладі.

На прохання журналіста на власні очі пересвідчитися в тому, що дороге обладнання таки є на складах, Володимир Курило відповів, що База спецмедпостачання - режимний об’єкт і доступ до нього обмежений. У Департаменті охорони здоров’я пообіцяли надати фотографії та документи, які це підтверджують. Однак світлин, де ми могли б побачити медобладнання, так і не отримали.

Повернемось до реконструкції. За словами начальника управління капітального будівництва Віктора Кузяка, 24 квітня була створена робоча група, яка виїжджала у Перинатальний для ознайомлення з фронтом робіт. Основна мета, як він говорить, - економія держкоштів, оптимізація цільової програми.

25 млн грн, які наразі обіцяють виділити з Фонду капітальних вкладів, за словами Віктора Кузяка, недостатньо, аби завершити реконструкцію об’єкта. Саме тому зараз проектанти з іншими спеціалістами визначають, від чого можна відмовитися. До 12 травня проектувальної Корпорації «Терно-Корс» повинні подати відповідні пропозиції. Після того можна залучати фахівців кошторисного відділу, проводити технічну експертизу та визначати графіки робіт.

Проект має бути до кінця червня

Про кримінальні провадження щодо службових осіб управління капітального будівництва ОДА та факти зловживання ними службовим становищем пан Кузяк каже доволі скупо: «Я - начальник управління лише тиждень і не можу відповідати за дії своїх попередників. Думаю, із цим розберуться правоохоронні органи».

Доки проектувальники вноситимуть зміни та скільки грошей потрібно для завершення реконструкції? Головний інженер проектного корпусу Корпорації «Терно-Корс» Олексій Козловський каже, що документацію планують привести до ладу орієнтовно до кінця червня. Капітальних перепланувань не буде, лише внесуть зміни до інженерного обладнання. 

- Спочатку в рамках програми на реконструкцію цього об’єкта було заплановано близько 60 млн грн, однак пізніше проект здешевили, - акцентує фахівець. - Якщо раніше був запроектований ремонт усіх приміщень Перинатального, то наразі йде мова тільки про введення в експлуатацію лікувального корпусу, а також теплопостачання всіх корпусів, реконструкцію котельні.

Потрібно більше 60 мільйонів

Теперішні чиновники звалюють проблеми з реконструкцією на своїх попередників. Та й не дивно. Голова облради Василь Хомінець каже, що він першим почав порушувати питання завершення реконструкції закладу. Але ж чому, пане Василю, ви стільки часу зволікали? Адже були обрані на посаду ще в 2013-му? Посадовець каже, що була Революція, тож якось не до того було.

Згодом голова облради звернув увагу на те, що обладнання, закуплене в рамках проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства», простоює на складах у Збаражі. Разом з іншими чиновниками він побував на Базі спецмедпризначення. Обладнання зберігається в ідеальному стані та належних умовах.

- Це ніби як меблі купили, а ремонт у хаті не зробили, - каже пан Хомінець. - Устаткування потребує спецмонтажу, обслуговування, живлення і так далі. Тому воно й не використовувалося. Ми шукаємо правові механізми та активно лобіюємо питання використання устаткування у Перинатальному центрі.

Проект реконструкції, за словами Василя Хомінця, від початку був дороговартісним. Сума коштів, передбачених документацією, - завищена. Наразі потреба у коштах для завершення реконструкції закладу становить понад 60 млн грн. Тому й потрібно максимально здешевити цей проект.

Поспілкуватися з головним лікарем Перинального центру нам не вдалося. Численні спроби зв’язатися з ним по телефону виявилися марними. Журналіст залишала свій номер телефону секретареві, телефонувала на мобільний до пана Куценка, надсилала sms-повідомлення з проханням передзвонити. Однак Віктор Куценко, вочевидь, не знайшов для цього моменту. У четвер, 30 квітня, журналіст поїхала у Перинатальний центр. Проте вже о 15.00 не було нікого з адміністрації - скорочений робочий день. З вівторка, 5 травня, головний лікар перебуває у відпустці. Його заступник Валентина Якимчук відмовилися коментувати ситуацію. Мовляв, усі питання щодо реконструкції - до пана Куценка.

У наступних випусках газети ми розповімо про те, скільки ж грошей отримають чиновники на завершення реконструкції, на чому точно планують економити, чи не зникнуть безслідно ці гроші та як вирішать питання використання унікального обладнання.

Тернопільські чиновники гроші пологового,25 млн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 18.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: просп. Степана Бандери 83, 83А, 83Б, 83В, 83Д, вул. Мостова, вул. Мостова Бічна (прив. сектор).
Кримінал
Кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна відкрили працівники Підгаєцького відділення поліції щодо двох жителів району.   Як встановили правоохоронці, місцеві мешканці 1947 та 1949 років народження вирішили заготовити собі дрова на зиму. Нічого кращого, як вчинити крадіжку, їм на думку не спало. Вони вирушили в місце проведення санкціонованої рубки дерев працівниками місцевого лісництва. На злочин пішли, коли робочий день закінчив...
Суспільство
На своїй сторінці у Фейсбуці жінка написала гнівний пост про одну з молодих пар, що одружились в минулі вихідні. Її обурило те, що після виїзної церемонії розпису на пляжі «Циганка», ніхто з організаторів свята не потурбувався прибрати залишки прикрас після урочистостей. Вітер розтягнув усе залишене по усьому берегу озера. «Весільні виїзні церемонії - це гарне, романтичне і зазвичай яскраве видовище, як, власне, і інші свята на природі.Але! Люди добрі! При...
Суспільство
У 9-місячної Мар’яни Цокало з Тернопільщини діагностували рак крові. Батьки  борються за життя своєї донечки. Тернополяни та всі небайдужі збирають кошти на трансплантацію кісткового мозку.  Проте стан малечі погіршився. Про це на сторінці спільноти "Мар'яночка Цокало. Допоможіть врятувати життя" у мережі Фейсбук повідомили її батьки. "Сьогодні Мар'янці дуже погано. Вночі рвала, відмовляється їсти, весь час плаче. Це очікувані наслідки хімії, але вони все...
Суспільство
Тернополянам пропонують підписати петицію та відновити "31" маршрут у Тернополі. Автор Тарас Сеник пояснює, що «з початком навчального періоду, знову загострюється питання щодо відновлення робити 31 маршруту. Важко не тільки студентам, а й людям, які добираються на роботу. Тому, пропоную відновити роботу 31 маршруту хоча б на період навчання». Петиція була створена ще 19 вересня, але станом на сьогодні її підтримали – 169 осіб. До завершення терміну голосу...
Суспільство
Уже від сьогодні патрульні поліцейські України притягатимуть до відповідальності водіїв, які порушили швидкісний режим. Нагадаємо, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється не більше ніж 50 км/год. Згідно частини 1 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 20 км/год – тягне за собою штраф у розмірі 255 гривень; Згідно частини 3 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежен...
Суспільство
Державне підприємство "Тернопільське лісове господарство" повідомило про місця реалізації паливних дров. Зробити це можна у його виробничих підрозділах: Буданівське лісництво: тел. (0251) 4-14-26, вул. Янівська, 106, с. Долина, Теребовлянський р-н, ; Залозецьке лісництво: тел. (0240) 3-14-96, вул. Зборівська 20, смт. Залізці, Зборівський р-н; Збаразьке лісництво: тел. (0250) 2-15-70, вул. Д. Галицького 97, м. Збараж; Микулинецьке лісництво: тел. (0251) 5-1...
Пригоди
13 жовтня у селі Острів, на виробничій базі ТзОВ "Спецавтоінвест", із 34-річним підсобним працівником стався нещасний випадок. Потерпілого врятувати не вдалося. Як повідомляє офіційний сайт Управління Держпраці у Тернопільській області, розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком. За попередніми даними, під час завантаження міксера сталась аварійна зупинка бетонного вузла, оператор та завідувач виробництва почули крики, пі...
Суспільство
Світлана Пида пропонує створити у Тернополі Бібілйний ботанічний сад. Свою ідею вона подала на "Громадський бюджет". Створення Біблійного ботанічного саду передбачає: висаджування на території дендрарію ТНПУ ім. В. Гнатюка, на якій знаходиться церква св. Софії Премудрості Божої, дерев, кущів, ліан, трав’янистих рослин та рослин біблійного городу, які згадуються на сторінках Святого Письма. Також тернополянка рекомендує встановити спеціальні таблички, на як...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!