• Головна
  • Медики залізничної лікарні Тернополя вже півтора місяця без зарплати
10:00, 4 серпня 2015 р.

Медики залізничної лікарні Тернополя вже півтора місяця без зарплати

Залізнична лікарня залазить у борги, і як швидко установі вдасться вибратись із цієї ситуації, наразі не відомо. Лікарня чекає на допомогу від обласної ради, яку вона обіцяла ще на початку року. А поки її немає, працівники – без зарплати.

Нагадаємо, з 1 січня залізничні лікарні перейшли на фінансування з місцевого бюджету. Відтак міська рада Тернополя, хоч і неохоче, погодилася взяти медустанову на баланс, але за умов співфінансування - частина грошей має надійти з обласної казни.

Загалом залізнична лікарня обслуговує 14 тис. чоловік, з них 5.5 тис. у Тернополі. Відповідно до медичної субвенції, місто виділило на обслуговування тернополян 3.5 млн. грн. Ці кошти були передані залізничній лікарні. Установа включена у мережу закладів охорони здоров’я міста. Решта коштів за обслуговування пацієнтів у районах мали б надійти з обласного бюджету. Останнім рішенням обласної ради виділено трохи більше 2 млн. грн. Але це далеко не та сума, яку за державною субвенцією має отримати залізнична лікарня, пише Номер один

- У лютому 2015 року було укладено угоду між обласною та міською радами про співфінансування закладів. Відповідно до неї, міська рада має фінансувати тих жителів, які проживають у Тернополі. Ми виконали свої зобов’язання у повному обсязі. Кошти за обслуговування решту пацієнтів мали надійти з інших джерел. Загалом було три варіанти фінансування. Кошти могли надійти зі стабілізаційного фонду Кабінету Міністрів. Ми звернулися з проханням компенсувати різницю, але нам відмовили. Крім того, місто звернулося до районів з проханням повернути субвенції, які надійшли їм на утримання мережі лікувальних закладів Укрзалізниці. Але останні відмовили. Заклад може фінансуватися з різних фондів обласної ради, але наразі надійшла лише частина коштів, - каже начальник відділу медичного забезпечення Ростислав Левчук.

Виходить, угода, укладена між міською та обласною радами, не виконується.

У зв’язку з ситуацією, яка склалася, у закладі виникла заборгованість по заробітній платі.

- Із виділених, згідно з рішенням обласної ради, коштів нас профінансували на 1 млн. грн. Наразі виплачено заробітну плату за травень. Заробітної плати за червень та авансу за липень поки не виплачено, - каже заступник начальника відділу з економічних питань Мирослава Тарнавська.

Особливості медичної субвенції сприятимуть подальшому виникненню заборгованості.

- Медична субвенція передбачає розподіл коштів по місяцях, - каже пан Левчук. - Якщо раніше ми могли взяти кошти з грудня і розплатитися ними за травень, то зараз для проведення таких дій необхідно отримати дозвіл МОЗ. Наразі ми звернулися за ним до міністерства, але відповіді не отримали, - констатує керівник галузі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медики залізничної лікарні Тернополя #без зарплати

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
Оголошення
live comments feed...