Маленьких, біленьких, їх дарують дітям на день народження. Радіємо, що вони ростуть та починають виконувати різні команди. А в один момент втрачаємо інтерес до братів наших менших, не надаємо належного догляду та не розшукуємо при втраті. Безпритульні тварини – велика проблема в Україні. Вони самотні та беззахисні, а з іншої сторони, є переносниками різних захворювань та інколи становлять неабияку небезпеку для людей. Як боротися з проблемою безпритульних собак у Тернополі, обговорювали в місцевому прес-клубі. Пише Номер один.
Як відомо, на початку травня у Тернополі порахували безпритульних собак за методикою міжнародної організації World Animal Protection на базі унікального програмного забезпечення від команди Animal-id.info UA.
– Підрахунок безпритульних собак за міжнародною методикою у нашому місті відбувся вперше. Місто було розбито на сектори, відкрито он-лайн-реєстрацію для волонтерів. І за допомогою мобільного додатку волонтери вносили інформацію стосовно собаки, яку зустрічали. Дані, які було зібрано, автоматично підраховувались і таким чином маємо кількість. Станом на травень у Тернополі проживало 527 безпритульних собак (майже порівно самців та самок), із них 21,5% – стерилізовано, – розповіла зоозахисниця ГО “Вірне серце” Людмила Чеховська.
Надзвичайно важливо проводити підрахунок собак у той самий період і по тих самих секторах, щоби бачити, відбувається приріст безпритульних собак чи навпаки. У Львові проводять підрахунки та перевірки вже четвертий рік поспіль, таким чином можемо спостерігати та порівнювати результати, розповів засновник міжнародної платформи ідентифікації тварин Animal ID Віктор Копач.
– Низька кількість стерилізованих тварин говорить про не дуже високу ефективну діяльність попереднього підрядника, який був відповідальний за утримання стерилізаційного центру в с. Дичків, і виконання міської програми регуляції чисельності безпритульних тварин. Цим питанням протягом 2014-2018 рр. займалося ТзОВ «Зооцентр». Велику надію покладаємо на нового виконавця програми регуляції чисельності безпритульних собак, сподіваємося, що йому вдасться змінити напрямок руху цієї діяльності, – сказала голова громадської організації “Вірне серце”, засновниця Благодійного фонду “Вірні друзі” Алла Ляпандра.
Нагадаємо, віднедавна стерилізацію безпритульних тварин покладено на ТОВ «Дичків Хелп».
– Проблема полягає у тому, що вартість стерилізації оцінюють у 650 гривень, хоча ринкова вартість у нашому місті – від тисячі до двох тисяч гривень. Це перша проблема, яка впливає на кількість стерилізованих тварин. Також проблема у тому, що прилеглі села є постійним донором безпритульних собак. Ну і, звісно, безсовісне поводження з собаками, майже щотижня волонтери знаходять пакетики, ящики з викинутими на сміття виводками цуценят. Будемо співпрацювати з органами місцевого самоврядування, щоби виділяли кошти на вчасну стерилізацію тварин, – каже директор «Дичків Хелп» Володимир Тукало.
Також пан Володимир додав, що стерилізація жодної загрози життю та здоров’ю собаки не несе, але після неї тварина несе меншу небезпеку для оточуючих.