"Тисячі людей втратять бронювання 7 серпня, названо категорії чоловіків": що зробити, щоб не забрали в ТЦК?

Деяких чоловіків в Україні не призивають через законні на те підстави. Йдеться про людей, що мають, наприклад, інвалідність чи необхідність догляду за хворим родичем. Але варто пам'ятати, що відстрочку можна втратити.

Як інформує "УНІАН", журналісти розібралися, як працює відстрочка від мобілізації за новим законом, і чому тисячі чоловіків можуть втратити її 7 серпня 2025 року.

Хто має право на відстрочку від мобілізації

Наразі в Україні не призивають в армію чоловіків, які мають для цього поважні підстави і можливість документально їх підтвердити. Щоб скористатися своїм законним правом, потрібно звертатися до військкомату.

Список категорій, хто має право на відстрочку, не змінювався протягом 2025 року.

За станом здоров'я. Особи з інвалідністю не підлягають призову незалежно від групи. Також це стосується всіх чоловіків, звільнених із російського полону.

За професією. Працівники найбільш важливих для української економіки сфер можуть оформити бронь від мобілізації.

Відстрочка від мобілізації за сімейними обставинами. Надається батькам трьох неповнолітніх дітей (але тільки за відсутності боргу за аліментами), дитини будь-якого віку тяжкохворої або з інвалідністю, а також батькам-одинакам.

Відстрочка для студентів надається тільки в тому випадку, якщо особа здобуває першу вищу освіту. Відстрочка по догляду за особою з інвалідністю призначається за результатами висновку лікарсько-консультативної комісії.

За спорідненістю. Не призивають в армію українців, чиї близькі померли на війні або оголошені зниклими безвісти.

Відстрочка по догляду за батьками або дружиною. Для цього не обов'язково, щоб родичі мали інвалідність, але вони повинні мати медичний висновок про необхідність постійної допомоги, а син повинен проживати з ними

Важливо розуміти, що наявність підстав ще не означає, що особу не призвуть. Відстрочка від мобілізації надається в ТЦК і має з'явитися в додатку "Резерв+". Працівники військкомату нададуть список документів, які потрібно зібрати військовозобов'язаному.

Військовозобов'язаним чоловікам варто пам'ятати, що відстрочка не надається назавжди. У документа є термін - найчастіше це 90 днів або період до закінчення воєнного стану.

У липні в Україні продовжили воєнний стан вкотре - новою точкою відліку стане 7 серпня. Як попереджає сайт Kadroland, у цю дату відстрочки "обнуляться". За законом ТЦК мають автоматично їх продовжити, але на практиці це не завжди відбувається.

Усім "відстрочникам" рекомендується вранці 7 серпня перевірити, чи відображається у них відстрочка в "Резерв+". Якщо є, то все гаразд. Але якщо в застосунку зникло відповідне повідомлення, то обов'язково варто звернутися до ТЦК із пакетом документів. Якщо цього не зробити, то чоловіка можуть мобілізувати навіть за наявності законних підстав для відстрочки.