18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв з'явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію російської організації про установу цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. У цей день зазвичай музеї відкривають свої двері для всіх бажаючих - безкоштовно й з радістю показуючи свої виставочні зали, нові експонати. У музеях організуються тематичні лекції, екскурсії, наукові читання, спеціальні заняття з дітьми.
«Музеї – дуже вагома складова туристичної інфраструктури регіону. Тому комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» питанню промоції музеїв Тернопілля, інформаційному супроводу музейних заходів приділяє особливу увагу. На часі видання каталогу-путівника «Музеї Тернопілля», - повідомила директор підприємства Лариса РИМАР.
В Україні налічується майже 500 музеїв, тоді як у радянські часи їх було всього 190. Окрім них, існують ще громадські музеї, яких понад 2 тисячі. За розгалуженістю музейної мережі і за багатством культурної спадщини Україна посідає чільне місце в Європі. Наші музеї виглядають достойно й у світовому контексті. На Тернопільщині 26 музеїв та біля 130 музейних кімнат. Серед них краєзнавчі та тематичні (театрального мистецтва, меморіальні та етнографічні музейні кімнати, літературно-меморіальні музеї) та ін. «Ми маємо багато золота, але часом не знаємо про це», – так алегорично зауважив в інтерв’ю журналу «TernoTRAVEL» директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан КОСТЮК, маючи на увазі те, що українці, багаті на історію, культуру, традиції, такі артефакти й пам’ятки, які є в не багатьох народів, нерідко й не здогадуються про це. Справді, в обласному краєзнавчому музеї значна частина із 177 тисяч експонатів – унікальна, таких автентичних – не знайдете в жодному музеї нашої держави й навіть закордоном!