Бюджет Тернополя: грошей вистачить на 10 місяців

Стовідсотково у бюджеті Тернополя передбачені кошти лише на оплату за енергоносії. Грошей на зарплати бюджетникам бракне майже на два місяці. Місцева влада проситиме Київ додати на найнеобхідніше.

Роль кота Матроскіна у 2012-му гратиме Тернопільська міська рада. Саме це герой мультика говорив: “А я економити буду…”.

Усім галузям міської господарки не вистачає 53 млн грн. Найбільше недоотримали освітяни та медики. Щоб залатати усі фінансові діри доведеться жорстко економити.

Ухвалили бюджет-2012 на сесії міськради, яку провели 5 січня.

На фізкультуру дали 16%

Обсяг казни загалом порівняно із 2011-м зріс на 74,4 млн грн, однак це відбулося за рахунок компенсації зростання вартості енергоносіїв і розміру мінімальної зарплати із Держбюджету. Причому отриманих коштів все одно недостатньо для міста, повідомляє "20 хвилин". Проблема в тому, що Кабмін виділив міській раді недостатню суму для виконання нею делегованих повноважень. Власне, подібні трафунки - із усіма місцевими бюджетами Тернопілля.

– Стовідсотково передбачені кошти лише на оплату за енергоносії, – каже заступник міського голови з фінансових питань Вікторія Остапчук. – Коштів на зарплату працівникам бюджетних установ вистачає лише на 10 місяців.

За словами пані Остапчук, цьогорічний бюджет ще більш напружений, ніж попереднього року. Найкритичніша ситуація - у сфери фізкультури і спорту. Мінфін виділив на цю галузь лише 16% коштів від потреби.

– На це нам виділили лише 2,5 млн грн, – розповідає Вікторія Остапчук. – Цих коштів досить лише для того, щоб профінансувати заняття 620 учнів. Це - одна спортивна школа. А у нас у місті - шість таких установ, в яких займаються більше трьох тисяч дітей.

Аби згладити цю ситуацію за рахунок власних надходжень у бюджеті міста мерія заклала на фізкультуру і спорт додатково 9,4 млн грн.

Загалом, за словами Вікторії Остапчук на всі галузі міста не вистачає 53 млн. грн.

Скоротили 22 чиновників

Під час розгляду бюджетного питання на сесії найбільшу активність проявили “фронтовики” Роман Заставний і Петро Гринчишин, а також регіонал Василь Лукін.

Зокрема останній з них запропонував відмовитися від 518 тисяч, які планується отримати від плати за паркування.

– Із 1 січня цього року плату за паркування збирають тільки тоді, коли на парковці є паркомат, – розповів регіонал. – Оскільки таке обладнання дуже дороге, тому пропоную зробити подарунок нашим автомобілістам і відмінити плату за паркування. А гроші, які недоотримає міський бюджет, пропоную утримати з премій чиновникам.

Таку пропозицію пана Лукіна його колеги по раді не підтримали.

На зауваження про економію на чиновниках, міський голова Сергій Надал сказав, що в апараті мерії уже скоротили 22 людей і це дозволить зекономити у 2012-му близько 1,6 млн грн. Ці кошти спрямують на зарплату освітянам, аби перекрити дірку у бюджеті.

“Фронтовика” Романа Заставного найбільше обурила сума власних доходів міськради. Так, очікуваний бюджет розвитку становить лише 29,7 млн грн. На думку екс-мера, у ситуації, коли держава недофінансовує місто, місцева влада сама повинна старатися заробляти якомога більше.

– Ресурс міськради вичерпний, – заявила у відповідь Вікторія Остапчук.

За її словами, тепер вже немає можливості продавати з аукціону комунальне майно чи земельні ділянки в такій кількості, як це було у попередні роки.

Загалом депутати зійшлися на тому, що бюджет потрібно приймати таким, яким він наразі є. “За” проголосували 44 депутати із 51 присутнього.

До речі, на попередній сесії міська рада прийняла звернення до Кабміну з проханням виділити Тернополю додаткові кошти. Тож у мерії розраховують, що, як і в 2011-му, згодом Київ таки виділить нам додаткові кошти. Відтак до бюджету міста внесуть зміни.

Також, як розповіла Вікторія Остапчук, проблему недостатності коштів планують вирішувати шляхом реорганізації медичної та освітньої галузей міста. Це дозволить зекономити частину коштів.

Довідка. Загалом обсяг доходів загального фонду бюджету-2012 передбачили у сумі 642,7 млн грн, спеціального фонду – 80,2 млн грн, з яких 29,7 млн грн – очікуваний бюджет розвитку. Загальний обсяг видатків міського бюджету передбачили на рівні 722,9 млн грн.

 


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі