• Головна
  • «Євро-2012»: на Тернопільщині готуються до обслуговування людей з особливими потребами
10:30, 24 лютого 2012 р.

«Євро-2012»: на Тернопільщині готуються до обслуговування людей з особливими потребами

В уяві більшості людей, активний спосіб життя асоціюється, як правило, зі здоровими людьми і тому якось не пасує до інвалідного візка. Однак часи міняються: люди з особливими фізичними потребами починають справедливо вимагати від суспільства відкритості, вільного доступу до всіх загальних ресурсів – в тому числі до відпочинкових зон, туристичних маршрутів, цікавих об’єктів архітектури та природи, парків, пляжів тощо. У розвинутих країнах вони все частіше, самі або при допомозі волонтерів громадських організацій, організовують пізнавальні поїздки, екскурсії, табори, змагання.

За загальною світовою статистикою в кожному суспільстві є 8-12 відсотків неповносправних осіб. З огляду на це, ми можемо констатувати, що в Україні налічується приблизно 5 мільйонів неповносправних.
В Україні і на Тернопільщині також потрібно готуватись до обслуговування людей з особливими потребами, пристосовувати наші рекреаційні зони до їх побажань та вимог, навчати спеціалістів методикам та практичному досвіду роботи зданою категорією туристів.
Управління з питань туризму ставить перед собою завдання:
- сприяти дотриманню обов’язкового виконання українського законодавства, стосовно створення належних умов доступу інвалідів до об’єктів соціальної та туристичної інфраструктури в області.
- спонукати керівників туристичної інфраструктури прискорити пристосування об’єктів до вимог неповносправних осіб. .
- переконати в доцільності та навчити менеджерів туристичних фірм міста розробляти маршрути по м. Тернополю та області з врахуванням специфічних можливостей різноманітних категорій людей з обмеженими фізичними можливостями.
- сприяти облаштуванню/пристосуванню інженерно-технічних елементів вздовж туристичного маршруту під потреби неповносправних.
- систематизувати, поширювати та надавати достовірну туристичну інформацію про місця культурного, історичного та соціального значення на Тернопільщині і їх можливості щодо обслуговування людей з особливими потребами і сприяти в організації їх подорожей на Тернопільщину.
- вивчати досвід і налагоджувати зв’язки між організаціями, які працюють у цій галузі.
Євро-2012 підштовхнуло країну не лише будувати об’єкти, яких раніше бракувало, а й освоювати нові стандарти та норми у будівництві.
За час підготовки до турніру зробили комфортними і доступними не лише об’єкти Євро-2012 – значно зросла якість надання послуг пасажирам з обмеженими фізичними можливостями, якими вони користуватимуться для самостійного пересування.
Чотири стадіони, аеропорти, десятки готелів, а також інфраструктура будувалися і реконструювалися за проектами, що відповідають вимогам УЄФА, а також потребам всіх категорій вболівальників, в тому числі осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Підготовка технічної інфраструктури та працівників туристичних фірм, турбаз, готелів, музеїв, ресторанів тощо є дуже актуальною і терміновою.
Потрібно проводити модернізацію об’єктів дорожньо-транспортного комплексу також за новими будівельними стандартами, що враховують потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями. Нові стандарти, зокрема, передбачають на вокзалах, станціях та перонах облаштування пандусів, спеціальних поручнів, ліфтів, ескалаторів, переходів, пішохідних доріжок з похилими з’їздами та виїздами, піктограмами. У вокзальних комплексах – облаштування залів очікування та відпочинку для людей з інвалідністю, відповідно пристосованих камер схову, туалетних кімнат тощо
Потрібно купувати нові автобуси та тролейбуси, які б були комфортними та пристосованими для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями: із низьким рівнем підлоги, механічним трапом для інвалідних візків.
Під час ремонту доріг також потрібно дбати про комфорт самостійного пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Потрібно переобладнувати наземні пішохідні переходи на автошляхах загального користування – з’їзд та виїзд робити пологим, а також встановлювати попереджувальні сигнали на перехрестях. В Тернополі є кілька світлофорів з звуковими і мовними пристроями.
На сьогодні в Україні понад 100 вокзалів та станцій країни забезпечені пандусами, що відкриває доступ до об’єктів інфраструктури залізничного транспорту. Всі вокзали обласних міст забезпечені візками для обслуговування осіб, обмежених у пересуванні, мають пристосовані санітарні кімнати.
Управління з питань туризму не залишає без належної уваги людей з обмеженими фізичними можливостями. Так в грудні 2011 року в рамках святкування свята Миколая з ініціативи та підтримки управління з питань туризму Тернопільським обласним закритим акціонерним товариством «Тернопільтурист» була проведена екскурсія по місту для вихованців Тернопільської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом.
Ми і надалі сприятимемо активному залученню людей з особливими потребами до активного відпочинку та відвідування туристичних об’єктів краю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...