Молодик на Тернопільщині вбив жінку та її матір на очах у дитини

Молодик на Тернопільщині вбив жінку та її матір на очах у дитини, Антоніна Сімаченко

— Одержимий від любові зробився. Як чув про Галю, очі мінялися. Поводився, мов божевільний, — 45-річна Ольга Вареник із села Вербів Підгаєцького району на Тернопільщині говорить про односельця Ігоря Олійника, 31 рік.

24 вересня його ­знайшли повішеним у садку сусіда. За два дні до того на хуторі Кримка зарізав 26-річну Галину Скаржинську та її матір Надію, 61 рік. Убивство сталося на очах у сина Галини — 6-річного Богдана.

Хутір Кримка має дві вулиці, поряд ліс. Там мешкає 10 людей. Того вечора Олійник влаштував пожежу на подвір’ї брата Галини. Підпалив стодолу з сіном, вогонь перекинувся на хату. Поки сусіди намагалися його загасити, пішов убивати кохану, пише gazeta.ua

— Галя мала хлопця. Всі думали, справа до весілля йде. А він покинув її вагітною, — розповідає 32-річна Марія Смик, голова Лисанської сільської ради, куди входить Кримка. — Вона народила дитинку, жила біля мами. Про синочка гарно дбала. Господарство велике тримали. Десь рік тому зійшлася з Сергієм. Думала, підтримкою буде в житті. Але відносини не склалися. Раніше мав проблеми із законом. Був запальний. Вирішила, що не треба їй такий. Недавно зустріла іншого — 33-річного Василя. Він із сусіднього Угрина. Перебралася до нього. Мали одружуватися. Того вечора приїхала з сином помогти матері по господарству.

Олійника судили за побиття односельця 2014 року. Потерпілий забрав заяву, справу закрили. Згодом Ігор підрізав рідного брата, став часто випивати. Галина уникала його, але чоловік не давав їй спокою.

— Казав: “Не будеш зі мною, не будеш ні з ким”. Хотів Галю повернути. Певно, дізнався, що заміж зібралася. Тому й спланував убивство, — каже Оксана Ящик, 33 роки, сестра Галини. — На матері й Галі живого місця не було. У сестри все тіло в ранах, ножем пробив серце. У мами була розтрощена голова, поламаний ніс, пробиті легені. У кімнатах кров, усе розкидане. Богданчик у куточку сидів, усе бачив.

Ігор не вперше напав на Галину. Наприкінці серпня порізав їй ліву руку та спину, за словами рідних.

— Нового співмешканця Галі боявся. Щоб побачити її, придумав план — сплутав корові ноги в полі, — говорить 45-річний Сергій Крета з обласної поліції. — Жінка пішла шукати худобу, там її підстеріг. Погрожував розправою. На нього склали протокол. Пояснював, що то все ­любов.

Після вбивства Олійник переховувався. Його оголосили в розшук.

— Хотів утекти до Івано-Франківська. Звідти виїхати на заробітки до Росії, — продовжує Крета. — Потрібного автобуса не було, почав ховатися в лісах. На пошуки, крім поліції і кінологів, вирушили місцеві. Розумів, що його скоро схоплять. Подзвонив до голови села. Сказав, як не припинять, щось собі зробить. Його знайшли в зашморгу ще теплого.

Ігор Олійник із багатодітної родини. Має сестру Галину, 30 років, та брата 28-річного Василя. Їх виховувала мати Ольга Сафронівна, 63 роки. Закінчив училище за спеціальністю зварника. У селі був різноробом, їздив на заробітки.

— Односельці про Ігоря позитивно відгукуються. Роботяга, як і всі в його сім’ї, — додає Ольга Вареник. — Дахи людям перекривав, за всяку роботу брався. По молодості похуліганив — п’яний побив людину. Але більше з ним проблем не виникало. Сильно полюбив Галину. Все, що заробить, ніс їй. Я остання з ним говорила. Перше, що запитав, — як там його мама. Просила не робити дурниць — не послухав. Ховали його в один день із вбитими жінками. Ігоря — на краю цвинтаря, як самогубцю.

Сина Галини Богдана до себе забрала тітка Оксана Ящик. Має двох старших дітей.

Кримінальне провадження за фактом подвійного вбивства закрили через смерть підозрюваного.

Тернопільщина вбивство кохання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі