Три мільйони євро передадуть для порятунку замку на Тернопільщині (ФОТО+ВІДЕО)

Кілька оборонних споруд на Тернопільщині цього року спробують законсервувати, аби уникнути подальшого руйнування пам’яток. Натомість на "родзинку" у Бережанах вірогідно чекає набагато краща доля.

Питання збереження замків, за словами голови Тернопільської державної адміністрації Степана Барни, на Тернопільщині нині є першочерговим. Саме тому свого часу і запровадили традицію відзначення Свят замків. Підтримають її і цьогоріч.

"Найголовніше, чого нам вже вдалося досягнути, – це навчити людей берегти замки", – каже очільник області. – "Цьому, зокрема, сприяла гарна традиція – проведення Свят замків. У цих заходах найважливішим було не саме святкування, а те, що голови громад розпорядилися, щоби на території фортифікаційних споруд вирубали зайву рослинність, прибрали сміття тощо".

Як повідомляє "Терен", повний перелік Свят замків на Тернопіллі у 2019 році оприлюднять дещо пізніше. Наразі відомо, що перший із них відбудеться у Збаражі (12 травня), а другий – у Бучачі (19 травня).

І це – далеко не все, що анонсує обласна влада. Зокрема, вперше за часи незалежності держава планує дати гроші на консервацію головних наших пам’яток.

Принагідно Степан Барна похвалився домовленостями, які нині ведуть щодо реставрації замку у Бережанах. Якщо все вдасться, то одна із європейських держав (швидше за все, Угорщина, адже доля цієї пам’ятки тісно пов’язана із історією цієї держави) виділить на необхідні роботи у фортеці аж 3 млн євро. Наразі з цього приводу тривають перемовини.

Три мільйони євро передадуть для порятунку замку на Тернопільщині (ФОТО+ВІДЕО), фото-1 Три мільйони євро передадуть для порятунку замку на Тернопільщині (ФОТО+ВІДЕО), фото-2 Три мільйони євро передадуть для порятунку замку на Тернопільщині (ФОТО+ВІДЕО), фото-3
Замок Тернопільщина порятунок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі