• Головна
  • За викрадення авто тепер каратимуть, зважаючи на його вартість
18:32, 3 вересня 2020 р.

За викрадення авто тепер каратимуть, зважаючи на його вартість

За викрадення авто тепер каратимуть, зважаючи на його вартість

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект № 3301, яким посилила відповідальність за крадіжку авто.

Як повідомляє УНІАН, посилаючись на 112 Україна, "за" проголосували 309 нардепів.
Що зміниться
Закон вносить зміни в ст. 289 ("Незаконне заволодіння транспортним засобом"), 290 ("Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу") КК України та ст. 250 ("Проведення негласної слідчої (розшукової) дії до винесення постанови слідчого судді") Кримінально-процесуального кодексу України.
Нардепи також замінили у відповідних нормах слова "завдали значних матеріальних збитків" на "вчинені в значних розмірах" і "вчинені у великих розмірах", тим самим визначивши кваліфікаційною ознакою вартість автомобільного транспорту.
Покарання за викрадення
Відтепер за викрадення авто загрожує від 3 до 5 років обмеження або позбавлення волі (без застосування штрафу). За ті ж дії організованою групою або поєднані з насильством - від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без такої. Тяжкість злочину встановлюватимуть, виходячи з вартості автомобіля, а не з вартості його ушкоджень. За так зване перебивання номерів кузовів, моторів - передбачено до 5 років в'язниці. Кримінальна відповідальність за організацію роботи місць, де крадені автомобілі зберігаються, розкомплектовуються або переобладнуються, мова про "чорних СТО", - до 5 або ж до 7 років, якщо цим займається організована злочинна група.
Посилення покарання
14 липня 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо вдосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом" (№3301). Зміни були внесені до статті 289 Кримінального кодексу. Згідно з ними, замість розмірів кваліфікуючих ознак злочинів у вигляді завданої матеріальної шкоди вводиться така ознака, як вчинення цього злочину у великих розмірах. Під значний розмір підпадав злочин, скоєний на суму від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (105 тисяч 100 гривень - 262 тисяч 750 гривень), а під великий розмір - злочин, скоєний на суму понад 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авто #викрадення
live comments feed...