• Головна
  • Більшість хворих на COVID-19 мають неврологічні симптоми,- дослідження
11:46, 7 жовтня 2020 р.

Більшість хворих на COVID-19 мають неврологічні симптоми,- дослідження

Більшість хворих на COVID-19 мають неврологічні симптоми,- дослідження

Учені з Чикаго з'ясували, що 8 з 10 хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 мають неврологічні симптоми.

Відповідне дослідження опубліковане у журналі Annals of Clinical and Translational Neurology, пише Обозреватель. Зазначається, що вчені проаналізували анамнези понад 500 пацієнтів з коронавірусом.

З'ясувалося, що найчастіше хворі відчувають біль у м'язах.Загалом неврологічні симптоми виникали у 82% пацієнтів у будь-який період захворювання. 42% хворих відчували ці симптоми у разі появи перших ознак COVID-19, а ще 63% пацієнтів – під час госпіталізації.

Найчастішим неврологічним симптомом пацієнти називали біль у м’язах (45%) та головний біль (38%). Майже у третини хворих спостерігали енцефалопатію (незапальне ураження головного мозку) та запаморочення.Дослідження також виявило, що лише 16% інфікованих мали спотворення смаку, а ще 11% – аносмію (повну або часткову втрату нюху).

Крім того, у дослідженні зазначено, що рівень смертності серед пацієнтів з енцефалопатією був набагато вищим порівняно з тими хворими, які не страждали від цього симптому – близько 22% проти 3%.

Раніше також йшлося, що кашель, чхання і розмови можуть поширювати коронавірус через мікрокраплі, які здатні подолати відстань у 2,5 метра через повітря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #неврологічні_болі #симптоми #анамнез
Останні новини
Оголошення
live comments feed...