• Головна
  • Коронавірус здатний проникати у мозок, – науковці
10:06, 12 жовтня 2020 р.

Коронавірус здатний проникати у мозок, – науковці

У більшої частини пацієнтів, які померли від COVID-19, вірус виявляють у тканинах мозку: це свідчить про його високу здатність проникати у центральну нервову систему.

Як передає Укрінформ, про це розповідається у новій статті, яку команда професора Університетської клініки Гамбург-Еппендорф Маркуса Глатцель (Markus Glatzel) опублікувала в журналі Lancet Neurology.

Під час розтину пацієнтів, що померли від COVID-19, у половини вірус був виявлений у центральній нервовій системі.

Розтин показав, що більш ніж у половини пацієнтів, які померли від COVID-19, вірус виявляється в тканинах мозку: це свідчить про його високу здатність проникати у центральну нервову систему.
Разом з тим патологічні зміни тут не надто великі.

Автори провели аутопсію 43 пацієнтам гамбурзьких клінік, які померли від COVID-19 у березні-квітні 2020 року, при середньому віці 76 років. Відзначається, що практично у всіх (93%, - ред.) інфекція розвинулася на тлі існуючих хронічних хвороб - як правило, серцево-судинної та респіраторної систем. 74 відсотки померли в лікарнях, причиною смерті лікарі назвали вірусну пневмонію, викликану COVID-19.

Під час розтину та аналізу тканин центральної нервової системи вірусна РНК або вірусні білки виділялися у 53 відсотків загиблих, а у восьми вдалося ідентифікувати і білки, і РНК. Сліди SARS-CoV-2 виявилися в клітинах стовбура мозку і нейронах, які відходять від нього. Мабуть, вірус може проникати у ЦНС через блукаючий нерв, який пов'язує мозок з цілою низкою органів, включаючи легені, кишечник і носоглотку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #мозок #пандемія #вчені
Оголошення
live comments feed...