• Головна
  • "Видали, що попало": лікарі показали, у чому працюють із інфікованими коронавірусом (ВІДЕО)
12:01, 15 жовтня 2020 р.

"Видали, що попало": лікарі показали, у чому працюють із інфікованими коронавірусом (ВІДЕО)

У відділенні гемодіалезу Миколаївської обласної лікарні медпрацівники поскаржилися, що отримали непридатні одноразові халати і захисні окуляри, які постачав МОЗ. В них лікарям доведеться працювати з інфікованими коронавірусом. Про це повідомила завідувачка центра нефрології та діалезу Тетяна Костиненко.

За її словами, це не перші непридатні до використання засоби індивідуального захисту. На це раз їм видали будівельні окуляри і одноразовий халат. Проте звинувачує вона чомусь не МОЗ, а адміністрацію лікарні.
"На чому би ще заощадило наше керівництво лікарні, щоб "захистити" персонал? А 4-5 годин гемодіалізу ви пробували відпахати в цьому? Як ви думаєте, я можу захистити себе, медсестру цими окулярами. Я не знаю, для чого вони призначені, але тільки не для роботи з такими важкими хворими", - сказала Тетяна Костиненко, показуючи, що окуляри завеликі. Раніше лікарка розповідала, що вони отримали непридатні захисні комбінезони. "Протичумні костюми - не годяться! Комбінезон "для лікаря-інфекціоніста" теж не годиться - просто звичайний поліетилен...", - написала Костиненко. Як виявилось, окуляри та хірургичні халати лікарня не закуповувала, а отримала від Міністерства охорони здоров'я. "Це поставка МОЗ. У наказі № 2122 написано "захисні окуляри". Там не написано "медичні", "ковідні", а просто "захисні окуляри". І те, що нам поставили МОЗ, ми і можемо видати", - розповіла ТСН.ua заступниця головного лікаря Наталія Ткаченко.

Вона також вважає, що отримані комбінезони і халати не підходять. "Але якщо вони відповідають маркуванню, то що ми можемо придумати? Все, як прописано в наказі. Все відповідає. Тому не все так однозначно", - сказала Наталія.
Вона також додала, що лікарі усі різні і комусь окуляри можуть бути за розміром, а іншим завеликі чи замалі. Інші засоби індивідуального захисту - маски та комбінезони - в достатній кількості видаються кожному медпрацівнику.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про збільшення вдвічі доплат медикам і військовим. Кошти, зокрема, підуть на закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #маски #костюми #лікар #моз #захист
Оголошення
live comments feed...