• Головна
  • "Коли правильно святкувати Різдво?": Патріарх УГКЦ висловив своє бачення
17:41, 21 грудня 2020 р.

"Коли правильно святкувати Різдво?": Патріарх УГКЦ висловив своє бачення

"Коли правильно святкувати Різдво?": Патріарх УГКЦ висловив своє бачення

Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук поділився думкою про дату святкування Різдва. Блаженніший зазначив: рух за святкування Різдва за новим стилем – 25 грудня – повинен початися не зі сторони церкви, а від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної єрархії, то це не матиме відповідного ефекту.

Про це він розповів у ефірі “Живого телебачення”, передає “Цинічний Львів”.
"Це питання в першу чергу повинні піднімати наші миряни, знизу. Якщо ініціатива календарного питання виходитиме згори, то це чинитиме ще додаткові розколи. Подібні календарні війни, зокрема, були у США після ІІ Світової війни”, – сказав першоєрарх. Якщо буде знизу, така всенародна потреба, і єрархи відчують, що це не провокуватиме додаткових поділів на місцевому рівні, то тоді почнеться перехідний етап, експериментальний”, – зазначив патріарх.

Блаженніший Святослав зауважив, що календарне питання в УГКЦ вирішується відповідно до місцевих потреб.
"До прикладу, я перебував на першому єпископському служінні в Аргентині, там ніколи не було старого календаря. Там відразу, коли громада почала оформлятися, коли почали священики організовувати парафії, відразу це відбувалося за новим стилем”, – пояснив Глава УГКЦ.

Якщо ж говорити про Україну, то Патріарх Святослав підкреслив, що УГКЦ на новий календар хотіла б перейти разом і з Православними Церквами.
"Ми з нашого боку, УГКЦ, хочемо це робити разом з нашими братами православними. Україна має свій особливий контекст, зокрема, екуменічний, традиційний, є певні історичні моменти, які все таки десь там підсвідомо сидять у наших серцях і це потребує не одноосібного, а всенародного міжцерковного, екуменічного обговорення і руху", – пяснив він.

"Дуже важливо не забути, що ми святкуємо Різвдо як день, як нагоду пережити народження нашого Спасителя. Часом ми говорми про Різдво у секулярному аспекті, не кажучи, чиє це Різдво, чиє це народження і таким чином губиться цей джерельний, релігійний, богословський, духовним момент. Секуляризація Різдва впроваджує свою динаміку. Різдво буде, обов’язково буде, Христос народиться, увійде у цей постковідний світ для того, щоби дати нам світло надії", – наголосив Патріарх УГКЦ Святослав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#церква #різдво #дата #старий_стиль #святкування #патріарх #святослав_шевчук
ТОП новини
"Вражаючий снігопад засипле ці області прямо завтра, лютий мороз суне в цей регіон": синоптики попередили про холод
"Масштабний снігопад засипле ці області вже у вихідні, синоптики кажуть про сильний мороз": експерти про холод і сніг
"Дикий снігопад пре в ці області України з шаленою люттю, сильний мороз накриє цілий регіон": синоптики про сніг і холод
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
Оголошення
live comments feed...