• Головна
  • Допомогу сім’ям померлих від COVID-19 медиків платитимуть за спрощеною процедурою
14:00, 2 січня

Допомогу сім’ям померлих від COVID-19 медиків платитимуть за спрощеною процедурою

Від січня уряд планує спростити процес надання допомоги родинам медиків, померлих від COVID-19.

Про це повідомив міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю Радіо Свобода, пише Українська правда.
Зараз, за її словами, таку допомогу виплатили родинам 53 медичних працівників.
"Ми бачимо критичну статистику, коли гинуть медики від COVID, факт є. Але є законодавство України, яке говорить, що для того, щоб підтвердити, що це професійне захворювання, тобто нещасний випадок на робочому місці... треба пройти відповідну процедуру. Це Держпраці робить, створюється комісія. В комісію входять медичні працівники. Потім акти. Це по два, по три місяці все відбувається.І, звичайно, якщо навіть сьогодні ми візьмемо, що більше ніж 170 вже такі розслідування пройшли, то тільки 30% підтверджує факт, що захворів медик на робочому місці. Всі інші не підтверджуються", - розповіла Марина Лазебна.

За словами міністра, в уряді «чітко знають» заклади, де лікують хворих на COVID, і хочуть вивести їх з «усієї бюрократичної процедури цих довгих розслідувань».

"Якщо ми знаємо, що ці люди працюють із COVID, якщо стався трагічний випадок загибелі медика, то буде спрощена процедура, просто заклад охорони здоров’я робитиме акт щодо захворювання або смерті на робочому місці і будуть такі акти відразу надходити у фонд. Прибираємо велику комісію Держпраці, профпатологи і так далі, і будемо надавати за спрощеним порядком...Я думаю, що січень піде по новому порядку", - додала вона.

#допомога #медики #коронавірус #смерть #родина #виплати

Коментарі

Оголошення
live comments feed...