Тернопільський аеропорт запрацює через три роки?

Питання відновлення роботи аеропорту недноразово піднімалось, створювались комісії, підприємства, але поки що, Тернопіль не може похвалитись аеропортом. На одній з останніх сесій Тернопільської обласної ради ухвалили рішення про утворення ТОВ «Аеропорт», яке займеться просуванням тернопільського летовища. Влада області обережно називає термін від одного до трьох років, коли Тернопіль зможе повноцінно приймати літаки майже всіх категорій.

На сесії облради виділили 4,5 млн. грн. на проєктно-кошторисну документацію, яка вже замовлена в Харкові і навіть пройшла попередню експертизу.

"На сьогодні утворено ТОВ «Аеропорт», засновниками якого стали комунальні підприємства від обласної і Тернопільської міської рад. Не може, на жаль, обласна рада з її бюджетом потягнути будівництво аеропорту. Адже понад мільярд гривень потрібно вкласти тільки в будівництво злітно-посадкової смуги. З нашим бюджетом ми цього ніколи не зробимо. Тому залучено Тернопіль із вкладенням 500 млн. грн. у фонд цього товариства, натомість КП облради передасть в оренду ТОВ майно аеропорту. Маю надію, що до кінця цього року буде виготовлено проєктно-кошторисну документацію. Отримавши її, матимемо підстави виходити на рівень Кабміну, Офісу президента, Мінрегіонбуду чи Мінтрансу, щоби просити фінансову допомогу. За таким принципом пішли Закарпатський, Чернівецький, Івано-франківський аеропорти. На наступний рік можна говорити про добудову смуги, встановлення авіаційних пристроїв, освітлення та огорожі. Насправді роботи багато, але якщо ми будемо працювати в такому темпі як зараз, то думаю, через 1-3 роки Тернопіль зможе повноцінно приймати літаки", – розповів голова Тернопільської ОДА Володимир Труш.
До слова, аби тернопільський аеропорт відповідав міжнародним нормам, потрібно добудувати 500 метрів смуги у довжину та розширити її на 3 метри. Тоді Тернопіль зможе приймати літаки майже всіх категорій.

аеропорт польоти літаки підприємство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі