Коли людина з COVID-19 є найбільш заразною, розповіла лікарка

Ми можемо й не помічати перших симптомів, але нести велику небезпеку для оточуючих, розповсююджуючи вірус. Найбільш заразний період у хворого COVID-19 - це перший тиждень від початку клінічних симптомів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила провідний київський інфекціоніст Ольга Голубовська."Навіть якщо вже був контакт, під час ізоляції сумарна доза збудника менше, а тяжкість перебігу - це в т. ч. і дозозалежний процес. Пам'ятайте, що найбільш заразний період - перший тиждень від дебюту клінічних симптомів", - написала Голубовська.
Вона зазначила, що навіть результату ПЛР-тесту не варто довіряти.
"Не забувайте йти на самоізоляцію на 14 днів, або, принаймні, ізолювати своїх рідних з груп ризику, якщо ви приїхали з якоїсь поїздки. Якщо неможливо, уникайте спілкування і носіть засоби індивідуального захисту вдома. Негативні результати ПЛР не повинні вас заспокоювати", - повідомила інфекціоніст.

Голубовська ще раз попередила молодих людей про відповідальність перед людьми похилого віку.
"Молодим людям і не дуже молодим хочеться нагадати, що найбільш беззахисними перед хворобою є ваші батьки і близькі люди старшого віку, особливо з надлишковою масою тіла. Не допускайте сімейних трагедій. Не збирайтеся зараз сім'ями на святкування днів народжень чи інших заходів. Пам'ятайте про те, що розплата за це може бути страшною", - резюмувала медик.

коронавірус розповсюдження початок_захворювання інфекціоніст симптоми
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі