• Головна
  • "Минуло 80 років від дня народження відомого художника": у тернопільському музеї відкриють виставку Дмитра Стецька (ФОТО)
18:41, 8 грудня 2023 р.

"Минуло 80 років від дня народження відомого художника": у тернопільському музеї відкриють виставку Дмитра Стецька (ФОТО)

"Минуло 80 років від дня народження відомого художника": у тернопільському музеї відкриють виставку Дмитра Стецька (ФОТО)

20 грудня о 12.00 год. у виставковому залі Художнього музею відбудеться урочиста презентація меморіальної виставки "Дмитро СТЕЦЬКО. ПОЗА ЧАСОМ".

Про це повідомляють  на Facebook-сторінці Тернопільського обласного художнього музею.

8 листопада 2023 року минуло 80 років від дня народження Дмитра Стецька (1943 – 2017) – одного із найяскравіших представників історичного живопису в Україні. Творчість Дмитра Стецька - багатогранна. Він – автор багатьох живописних жанрових картин та портретів, пам’ятників і меморіальних таблиць Іванові Франку, Василеві Стусу, Миколі Лисенку, Романові Купчинському, Іванові Горбачевському, Ярославові Стецьку. Лауреат Тернопільської обласної мистецької премії імені Михайла Бойчука (1990), організатор і перший голова тернопільського мистецького гурту "Хоругва" (1990). Учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок, автор численних персональних виставок в Україні та за кордоном. Твори художника зберігаються в Національних художніх музеях Києва і Львова, музеях і галереях, приватних колекціях.

У 2017 – 2021 роках за ініціативи Володимира Орищака, племінника художника, відбулися меморіальні виставки "Дмитро СТЕЦЬКО. ПОЗА ЧАСОМ" в найпрестижніших залах України – в Національному музеї Тараса Шевченка (Київ), Львівському Національному музеї імені Андрея Шептицького та Канівському музеї Тараса Шевченка, також було презентовано альбом-каталог «Дмитро Стецько. Віра. Живопис».

На виставці в Художньому музеї буде представлено близько 40 різнопланових живописних полотен і скульптур, які ретроспективно розкривають нам творчу особистість Дмитра СТЕЦЬКА, якого, на жаль, немає з нами, але творчість якого залишається ПОЗА ЧАСОМ, долаючи хронологічні межі.

"Минуло 80 років від дня народження відомого художника": у тернопільському музеї відкриють виставку Дмитра Стецька (ФОТО), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дмитро #стецько #виставка #поза часом #музей #відомий
Останні новини
ТОП новини
"З цих областей України різко пропаде тепло, лютий снігопад суне прямо на цілий регіон": де буде мороз у -25 градусів?
"В Україну пре лютий холод, шалений снігопад накриє ці області прямо завтра": де чекати на мороз у -21 градус?
"Будьте пильними та обережними": прямо на Тернопільщині стався землетрус, повідомлено про наслідки
"Шалений холод витіснить тепло з України прямо завтра, снігопад хлине в цих областях": де буде мороз у -26 градусів?
Оголошення
live comments feed...