• Головна
  • Найменшій жертві туберкульозу на Тернопільщині – 5 місяців
15:50, 11 лютого 2011 р.

Найменшій жертві туберкульозу на Тернопільщині – 5 місяців

Найменшій жертві туберкульозу на Тернопільщині – 5 місяців. Інфекцію дитині передала матір, яка заразилася від чоловіка. Загалом торік у регіоні зареєстрували 594 випадки захворювання на активний туберкульоз – проти 614 випадків за 2009 рік.

Про це повідомили 10 лютого у Тернопільському обласному протитуберкульозному диспансері.Захворюваність на активні форми туберкульозу на Тернопільщині у 2010 році становила 54,7 на 100 тис. нас. (по Україні – 72,7).

Ситуація в області стабілізувалася, однак зупинити епідемію недуги поки не вдається. В окремих районах краю показник захворюваності вищий за всеукраїнський. Найбільше недужих на туберкульоз у Підгайцях – 74,3 на 100 тис. нас., Козові – 72,8 та Заліщиках – 67,7. Від активного туберкульозу минулоріч у регіоні померли 109 людей. Багатьох смертей, переконані медики, можна було б уникнути, якби хворі вчасно прийшли на обстеження.

Половина потрапляють у лікарню вже із запущеними стадіями туберкульозу. «У диспансері є 5 пересувних флюорографів, які їздять селами, але люди не поспішають скористатися безкоштовними послугами.

Ми змушені просити священиків вплинути на парафіян, голів сільських і селищних рад, ходимо дворами, щоб загітувати прийти обстеження», – зазначив завідуючий рентгенодіагностичним і флюорографічним відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Беський.Насторожує низка інших показників: щороку у тубдиспансері на туберкульоз хворіють 5-6 працівників, у райцентрах не вистачає фтизіатрів.

Ще одна проблема тернопільських медиків – відсутність відділення для обов’язкового лікування хворих з відкритою формою туберкульозу, які відмовляються від госпіталізації. У майбутньому таке планують створити на базі Кременецького тубдиспансеру

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...