• Головна
  • Відразу після вузу, роботу знайти важко - кажуть молоді тернополяни
11:30, 25 лютого 2011 р.

Відразу після вузу, роботу знайти важко - кажуть молоді тернополяни

Молоді тернополяни з вищою освітою продають у супермаркетах, сидять без роботи, а іноді йдуть на роботу у міліцію.

Тернополянина Павла Дмитришина колись називали майбутнім юристом. Він закінчив Львівський національний університет за спеціальністю “Юрист”. Однак ні авдвокатом, ні прокурором він не став - зараз працює фотографом.

- Коли вступав в університет, думав, що після закінчення обов’язково працюватиму юристом, - розповідає Павло. - Адже якщо вдалося вступити у такий престижний вуз, значить задатки маю. Але десь на третьому курсі більше зацікавився фотографією. Хоч не думав, що таким способом можна заробити на хліб. Після навчання все ще шукав роботу юриста, однак, звичайно, не маючи ніяких “плечей”, на роботу влаштуватися не зміг. Потім пішов на роботу у фотостудію. І не шкодую. Це мені набагато більше подобається, ніж бути клерком у якійсь юридичній компанії.

А от тернополянка Олена Тобілевич вивчилась на фармацевта. Однак зараз їй доводиться сидіти без роботи. За її словами, провізорів у аптеках потребують, однак її не беруть.

- Приходжу в аптеку, там кажуть, що провізори потрібні, - розповідає Олена. - Але відразу запитують про досвід роботи. Для них потрібно, щоб я мала дворічний досвід. Однак де цей досвід візьму, якщо без нього на роботу не беруть! Отак, замкнуте коло виходить. Готова вже й за меншу платню спочатку працювати, однак роботи не знайти. Бачу, доведеться найближчим часом іти касиром у супермаркет працювати. Надіюся, хоч там досвід роботи не потрібен.

Хоча багатьом тернополянам освіта стає у нагоді, навіть якщо працюють вони не за своєю спеціальністю. Скажімо, дехто завдяки своїй освіті замість учительського кабінету вибирає міліцейський відділок.

- Я навчався у педагогічному університеті на вчителя історії, - розповідає тернополянин Олег Бучко. - І от недавно довелося у справах піти у міськвідділ міліції. Дивлюся, а там мій колишній одногрупник. Сидить у формі, з наручниками на поясі. Я ледь не розсміявся. В університеті був забіякою, а пішов працювати у міліцію. Він розповів мені, що тут йому добре. Роботи вчителем він не знайшов, от і подався у міліцію. Тепер і ранг хороший має, оскільки з вищою освітою, і зарплату непогану. Запевняв мене, що це теж інтелектуальна робота.

Кореспондент опитав більше десятка молодих тернополян - випускників різних вузів. Тільки двоє із них працювали за тою спеціальністю, на яку вчилися. Дехто з опитаних задоволений своєю роботою, хоч і працює не за спеціальністю. Але багато молодих людей шукають роботу, так і не можуть знайти.

До слова, за інформацією державної служби зайнятості, станом на початок місяця, у Тернополі були кілька сотень вільних вакансій. Однак більшість із них потребують середньої спеціальної, а не вищої освіти. У Тернополі потрібні чистильник димоходів, лежаків та топок, водії, електрики, різноробочі та ще працівники багатьох інших робітничих спеціальностей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...