• Головна
  • Підприємства тернопільського оліхарха відмовляються повертати державі борги
13:30, 6 квітня 2015 р.

Підприємства тернопільського оліхарха відмовляються повертати державі борги

Главу "Нафтогазу України" Андрія Коболева дві години допитували у справі про борги хімічних підприємств Дмитра Фірташа.

2 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про порушення кримінальної справи за фактом розкрадання державних коштів посадовими особами хімічних заводів Дмитра Фірташа. У зв’язку з цим, співробітниками МВС було проведено допит Коболева в якості свідка.

За словами Андрія Коболева, борг хімзаводів Фірташа перед юрособою "Нафтогаз України" складає близько 360 млн гривень, перед "дочками" НАКу - 3,7 млрд грн. Коболєв уточнив, що вся ця заборгованість достатньодавня, вона була утворена до 2013 року і підтверджена в судах. Зараз вирішується питання про стягнення цієї заборгованості грошима чи газом, повідомляє LB.ua.

Втім, на сайті Group DF поспішили дати відсіч усім закидам в їхню сторону. Там стверджують, що борги "Азоту", "Рівнеазоту", "Стиролу" і "Сєверодонецького об'єднання "Азот" були сформовані в 2010-2011 роках, ще до покупки їх Фірташем.

"Тому будь-які звинувачення на адресу нинішніх посадових осіб підприємств щонайменше некоректними", - вважають в групі підприємств олігарха з Тернопільщини. – До того ж борги держкомпаній перед Фірташем набагато більші боргів українських держкомпаній перед структурами бізнесмена. Так, один лише державний Одеський припортовий завод не заплатив структурам Дмитра Фірташа 5 млрд гривень. Позаяк, Group DF не вживає радикальних заходів щодо стягнення, розуміючи фінансово-економічне становище в державі."

Додамо, що азотний бізнес Фірташа представлений холдинговою компанією Ostchem, в яку входять хімпідприємства "Азот" (Черкаси), "Концерн Стирол", "Сєверодонецький Азот", "Рівнеазот", естонський "Нітроферт" і таджикистанський "Таджик Азот". Крім того, в цей напрямок входять "УкрАгро НПК" (володіє мережею складів з реалізації мінеральних добрив) і порт "Ніка Тера".

#Дмитро Фірташ #борги #хімічні підприємства

Коментарі

Оголошення
live comments feed...