• Головна
  • Учені знайшли невідомий раніше орган у центрі голови людини (ВІДЕО)
13:31, 21 жовтня 2020 р.

Учені знайшли невідомий раніше орган у центрі голови людини (ВІДЕО)

Медики зробили несподіване анатомічне відкриття: вони помітили щось схоже на набір слинних залоз усередині голови людини, про який досі ніхто не знав.

Про це пише Science Alert.

Невідомий орган виявили випадково нідерландські лікарі, які обстежували пацієнтів із раком простати за допомогою розширеного типу сканування. У поєднанні з ін'єкціями радіоактивної глюкози цей діагностичний інструмент виявляє пухлини в організмі. Утім цього разу вони виявили не те, що шукали.

У задній частині носоглотки була помічена структура трубчастих залоз (на малюнку на них вказують сині стрілки) поруч з іншими основними слинними залозами (помаранчевого кольору).

Як пояснив онколог-радіолог Воутер Фогель з Нідерландського інституту раку, у людей є три набори великих слинних залоз, але не там, де їх знайшли. "Наскільки нам було відомо, єдині слинні або слизові залози в носоглотці мікроскопічно малі, їх близько тисячі, і вони рівномірно розподілені слизовою оболонкою. Уявіть наше здивування, коли ми виявили це", - додав медик.

Слинні залози виробляють слину, необхідну для функціонування травної системи. Основна частина виробляється трьома головними залозами: привушною, піднижньощелепною та під'язичною. Ще є близько тисячі дрібних слинних залоз, розташованих у всій ротовій порожнині і травному тракті, але вони, як правило, занадто малі, щоб їх можна було побачити без мікроскопа.

Нове відкриття, зроблене командою Фогеля, набагато масштабніше і, схоже, вказує на наявність четвертого набору слинних залоз - розташованих за носом і над піднебінням, недалеко від центру голови людини.

Цей орган виявили на знімках усіх ста пацієнтів, які проходили обстеження, а також у двох трупів. "Наскільки нам відомо, ця структура не відпов
ідала попереднім анатомічним описам", - пояснюють дослідники в своїй статті.Медики припускають, що орган не був виявлений раніше, бо розташований у важкодоступному місці, або його вважали частиною більшої залози. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#орган #наука #дослідження
Останні новини
Оголошення
live comments feed...