• Головна
  • "Вилежувати" COVID-19 і спричинену ним пневмонію не потрібно: поради лікарки хворим з коронавірусом
18:14, 21 жовтня 2020 р.

"Вилежувати" COVID-19 і спричинену ним пневмонію не потрібно: поради лікарки хворим з коронавірусом

"Вилежувати" COVID-19 і спричинену ним пневмонію не потрібно: поради лікарки хворим з коронавірусом

У разі нетяжкого перебігу коронавірусної інфекції, дотримуватися постільного режиму не варто. Більш того, для легень дуже корисний рух, адже він сприяє циркуляції кисню.

Про це лікарка-пульмонологиня, кандидатка медичних наук Надія Рудницька розповіла expres.online.
"Якщо стан неважкий (легені не зазнали сильного ураження, хворий самостійно дихає, не має підвищеної температури, йому не паморочиться в голові), то "вилежувати" COVID-19 і спричинену ним пневмонію не потрібно. Легені люблять рух, адже він сприяє циркуляції кисню та інших корисних речовин у крові, допомагає тримати організм у тонусі. Для хворих з легкою формою недуги лежання вдень узагалі не є необхідним. Але й чимале фізичне навантаження, зокрема інтенсивна ходьба, — неприпустиме. Рухатися слід помірно", — каже лікарка.

За її словами, для хворих з легкою формою недуги лежання вдень узагалі не є необхідним.

"Є таке поняття, як застійна пневмонія, яка виникає у так званих лежачих пацієнтів унаслідок тривалого дотримання ліжкового режиму. У хворих, які мало рухаються, слиз у верхніх дихальних шляхах може накопичуватися надмірно, і мікроорганізми, які перебувають на поверхні слизової оболонки носоглотки, горла або рота, потрапляють глибоко в дихальні шляхи, уражаючи легені", — розповіла Надія Рудницька.

Вона також додала, що не принципово, як спати хворому з пневмонією – на спині, на боці чи на животі.

"Головне — не лежати в однаковій позиції постійно, а час від часу змінювати її, обираючи ту, в якій максимально комфортно дихати", — радить лікарка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #пневмонія #ліжковий_режим #рух
Оголошення
live comments feed...