"Я в лікарні хвора на коронавірус, потрібні гроші": шахраї придумали новий спосіб обману українців

Шахраї користуються довірливістю людей і всже придумали нові схеми обману, що пов'язані із коронавірусом. В Україні набирає обертів нова схема шахрайства. Тепер людям дзвонять від імені родичів і повідомляють, що їх близький знаходиться в лікарні з високою температурою, і просять допомогти з лікуванням коронавируса.

Стривожені українці поспішають на допомогу і в результаті віддають гроші брехунів. Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Просив гроші на телефон і на ліки

Днями на вудку шахраїв попалася мешканка Київської області Людмила. Їй на мобільний телефон подзвонив чоловік і представився двоюрідним братом.

"Я в останній раз свого родича бачила років десять тому. Він сам зі сходу, давно працював в Росії. Словом, ми не зустрічалися і не чули один одного давно. І тут лунає дзвінок і чоловічий голос каже, що це Саша. Хоча голос був і не схожий, та й ні слова українською мовою він не сказав, хоча родом з україномовної родини, я на це якось не звернула уваги. Просто зазначила про себе. Хіба мало, люди адже змінюються ", - розповідає Людмила.
"Саша" повідомив, що він в Києві підхопив коронавірус і зараз знаходиться в лікарні. Відповідав якось коротко. Але Людмила подумала, що це через хворобу, адже він сказав, що у нього температура 39,2.

"Він не міг назвати в якій лікарні знаходиться, повідомив лише, що забрала його швидка з Троєщини. І попросив поповнити йому мобільний телефон на 80 грн. Звичайно, я записала номер і тут же відправила гроші. І хвилини не минуло, він передзвонює і просить ще підкинути, мовляв пакет коштує 150 грн. Я перерахувала ще 80 грн. Попросила сина з ним зв'язатися, дізнатися як він. Може, йому щось потрібно, а він соромиться мені сказати. Син теж з ним зв'язався ", - говорить Людмила.

"Родич" сказав, що гроші йому, звичайно, потрібні, а то на ліки в день нібито йде від 800 до 1000 грн, а він вже п'ятий день в лікарні. Але в який саме, він так і не міг сказати, оскільки нібито не знав. Жінка вирішила сама з'ясувати, де він знаходиться, захотіла зв'язатися з лікарем і дізнатися, чим можна допомогти родичу.

"Подзвонила в швидку, там по його прізвища ніяких даних не було, ніхто його з Троєщини нікуди не відвозив. Хіба мало, думаю. Стала з'ясовувати в лікарнях, сказали, що на Троєщині ковідних медичних установ немає. Дзвоніть в лікарню №8 або №3 . Я обдзвонила практично всі. і тут зі мною зв'язався син і сказав: "Мама, відбій, це шахрай". Він просто погуглити номер мобільного і тут же виявив інформацію, що ця людина вже не раз розводив людей ", - каже Людмила.

Дзвонять від імені лікарів

До речі, це вже не такий і рідкісний випадок. Як повідомляють деякі користувачі соцмереж, шахраї, які раніше дзвонили по ночах і говорили, що ваш родич в біді і несіть гроші, змінили сюжет.

"Мені теж вже дзвонили і говорили, мовляв я в лікарні. Перепитую, хто в лікарні." Ну я, Андрій ". А далі нерозбірливо. Я відразу зрозуміла, що це обман. І мені знайома розповідала, що їй подзвонили нібито з лікарні від імені лікаря. Сказали, що ваш родич в реанімації, він під киснем, говорити не може, але потрібні гроші. Ми ваш номер знайшли в його мобільному телефоні. Вона стала задавати питання, в якій лікарні, як звуть, як давно? Лікар кинув трубку , сказавши, що йому ніколи. Вона подумала, що це її племінник. Стала вже гроші збирати. і тут дзвонить племінник і питає, як справи. Вона була в шоці ", - розповідає Вікторія на одному з форумів.

Відразу звертайтеся в поліцію

Адвокат Іван Ліберман каже, що як тільки вам подзвонив родич або лікар і повідомив, що комусь потрібна ваша допомога, не поспішайте віддавати гроші. "У наш час довірливість занадто дорого обходиться. Тому нікому на слово не вірте. Після того, як вам повідомили, що хтось хворий, зв'яжіться з близькими людьми цього хворого, уточніть, чи дійсно він в клініці і йому потрібна допомога. І тільки переконавшись в тому, що він потребує, віддавайте гроші ", - радить Ліберман.

У разі, якщо ви все-таки поквапилися за допомогою, а потім зрозуміли, що вас обдурили, потрібно звернутися в поліцію.

Адвокат наголошує, що краще відразу писати заяву в управління або відділення кіберполіції.

"Швидше за все, звичайна поліція вашою справою займатися не буде. Їм не цікава сума в 200 грн і навіть в 20 тисяч. А ось кіберполіції зобов'язана цим зайнятися. Часто такі справи розслідуються і доходять до суду", - каже адвокат.

шахрайство коронавірус повідомлення гроші дзвінок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі