Україна першою у світі офіційно прирівняла е-паспорти до паперових

Сьогодні у стінах парламенту прийняли історичне рішення. Верховна Рада прийняла законопроєкт про цифрові паспорти. Таким чином Україна стала першою державою світу, в якій е-паспорти стали повними юридичними аналогами звичайних.

Про це повідомив Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.
За це рішення проголосували 302 народні обранці. Це означає, що вже з 23 серпня цього року ID-картка та біометричний паспорт в Дії на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового.
"Це — інноваційний крок не лише для нашої країни, а й усього світу",– додав Федоров.

Де можна використати е-паспорт
Якщо коротко, то там, де ви раніше застосовували звичайний паспорт. Цифрові документи можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства в Україні.
У ЦНАПах для надання державних послуг, державні установи та суди. Для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках — для підтвердження особи та здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн. Для подорожей Україною літаком і поїздом, щоб заселятися в готель тощо.

Єдине, що електронний паспорт не можна буде використати для перетину кордону, або для в'їзду чи виїзду на окуповані території.
Нагадаємо, Мінцифра запустила цифрові паспорти у Дії у квітні 2020 року. В міністерстві запевняють, що документи в Дії є захищеними. Адже при реєстрації користувач встановлює спеціальний код-пароль, або ж може використати сканер відбитків пальців.

цифровий_паспорт кордон паспорт телефон захист персональні_дані інновації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі